لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۱

اعتراف قانونگذار آمریکایی به استفاده دارویی از ماری جوانا


یک قانونگذار ارشد آمریکا اعتراف کرده که اخیرا برای کمک به کاهش درد آرتروز به ماری جوانای پزشکی روی آورده و موثر هم واقع شده است.

به گزارش واشنگتن پست، دانا روراباچر نماینده جمهوریخواه کالیفرنیا در مجلس نمایندگان، در جمع گروهی از فعالان طرفدار آزادی استفاده از ماری جوانا گفت، او نوعی درمان حاره ای ماری جوانا را آزمایش کرد، و آن شب برای نخستین بار در طول یک سال و نیم، توانست بدون درد کشیدن خوب بخوابد.

وی یکی از طرفداران اصلی تغییر قوانین مرتبط با ماری جوانا در کنگره است و طراح ماده ای در قانون فدرال است که وزارت دادگستری را از مداخله در استفاده دارویی از ماری جوانا باز می دارد. اما سخنانش مهم است، زیرا در دست کم چند دهه این نخستین بار است که یک قانونگذار شاغل استفاده از ماری جوانا را پذیرفته است.

مصرف ماری جوانا با اهداف پزشکی در ایالت کالیفرنیا قانونی شده است. ولی بر اساس قانون فدرال برای تمام استفاده ها غیرقانونی است. تلقی اداره کنترل مواد مخدر این است که ماری جوانا در حال حاضر کاربرد پزشکی قابل قبولی ندارد و قابلیت آن برای سوء استفاده زیاد است.

اما در گزارش واشنگتن پست گفته می شود این تعریف فدرال با شواهد پزشکی و اجماع علمی در تضاد است. پژوهش های روز به گسترش نشان می دهد این گونه ماری جوانا می تواند در درمان دردهای مزمن و گرفتگی عضله، نوعی ناراحتی های مرتبط با آرتروز، کارساز باشد.

XS
SM
MD
LG