لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۳

مجله «پلی بوی» انتشار عکس های برهنه را از سر می گیرد


مجله «پلی بوی» پس از مدتی وقفه، انتشار عکس های برهنه زنان را از سر می گیرد و به ریشه های اصلی خود باز می گردد.

«کوپر هفنر» مدیر اجرایی جدید «پلی بوی» در صفحه توئیتر خود گفت، عدم انتشار عکس های برهنه زنان تصمیم نادرستی بوده و به هویت این مجله لطمه زده است.

او که فرزند «هیو هفنر» بنیانگذار و مالک «پلی بوی» است، از چندی پیش به گروه مدیریت مجله اضافه شده و نقش مهمی در اداره این تشکیلات دارد.

«پلی بوی» سال گذشته و در اقدامی غیرمنتظره، انتشار عکس های برهنه زنان را متوقف کرد.


در این دوره «پل بوی» به نشریه ای فرهنگی و هنری با مقالات و گزارش های متنوع آموزشی، بهداشتی و مسائل زنان تبدیل شد اما مدیریت جدید آن حال می خواهد رویه قبلی پلی بوی را اجرا کند.

البته «پلی بوی» در گذشته هم چنین مطالبی داشت و فقط مختص تصاویر زنان برهنه نبود، ولی از سال گذشته چاپ تصاویر عریان بصورت کامل متوقف شد.

هر چند که این تغییر روش با واکنش های مثبتی همراه بود و «پلی بوی» را به نشریه ای قابل احترام تبدیل کرد، ولی از میزان فروش آن به شدت کاسته شد و ضررهای مالی هنگفتی را متوجه «هیو هفنر» کرد.

گفته می شود، تعداد خواننده های«پلی بوی» که در دهه هفتاد میلادی بیش از پنج میلیون نفر در ماه بود، ماه گذشته افت چشمگیری داشت و به کمتر از هفتصد هزار نفر رسید.

«کوپر هفنر» که به نظر می رسد از این پس تصمیم گیرنده اصلی شرکت خواهد بود، به هواداران مجله مژده داد، پلی بوی از ماه آینده انتشار عکس های برهنه زنان را آغاز می کند.

این رویکرد جدید با واکنش های متفاوتی در شبکه های اجتماعی همراه شد، بسیاری از طرفداران مجله، از این جریان استقبال کردند و خواستار انتشار عکس های برهنه ستاره های بزرگ و چهره های مشهور هنری شده اند.

اما برخی از طرفداران حقوق زنان و گروههای فمینیستی با انتقاد از «پلی بوی»، استفاده ابزاری از زنان را محکوم کرده و خواستار تحریم این نشریه به گفته آنها مبتذل شده اند.

شاید انتشار عکس های برهنه زنان در کوتاه مدت باعث رونق دوباره «پلی بوی» و افزایش خواننده های آن شود، ولی به گفته کارشناسان، این نشریه برای ادامه حیات، با چالش های بزرگی مواجه است.

پیشرفت فناوری و گسترش پورنوگرافی اینترنتی از مهمترین دلایلی است که نشریاتی مثل «پلی بوی» را از نظر اقتصادی با مشکلاتی جدی مواجه کرده است.

پلی بوی در سال ۱۹۵۳توسط «هیو هفنر» با هدف به چالش کشیدن محدودیت های جنسی، ارائه دیدگاههای واقع گرایانه از روابط جنسی و ستایش زیبایی های زنانه تأسیس شد.

او که در حال حاضر ۹۰ سال دارد با همسر ۳۰ ساله خود کریستال هریس در کاخ «پلی بوی» در نزدیکی بورلی هیز در لس آنجلس زندگی می کند و به گفته پزشکان از شرایط جسمانی مناسبی برخوردار است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG