لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

«دیوید لینچ» کارگردان مشهور: «دونالد ترامپ» می تواند یکی از بزرگترین روسای جمهور آمریکا باشد


«دیوید لینچ» کارگردان نامدار آمریکایی و از چهره های صاحب سبک سینمای جهان در تازه ترین گفتگوی رسانه ای خود، دونالد ترامپ را سیاستمداری توصیف کرد که می تواند یکی از بزرگترین روسای جمهوری آمریکا باشد.

او در جریان مصاحبه مفصلی که با نشریه «گاردین» داشت به بیان نظرات و دیدگاههای خود درباره مسائل هنری، سیاسی و اجتماعی از جمله حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید پرداخت.

دیوید لینچ گفت که دونالد ترامپ به دلیل دگرگونی که درساختار سیاسی آمریکا ایجاد کرده می تواند یکی از بزرگترین روسای جمهوری آمریکا باشد.

او در انتخابات ریاست جمهوری گذشته آمریکا ابتدا از «برنی سندرز» نامزد حزب دموکرات حمایت کرد ولی بعد به جمع حامیان «گری جانسون» نامزد حزب «لیبرتارین» پیوست؛ با این حال معتقد است دونالد ترامپ گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری کشور است.

دیوید لینچ در ادامه گفت که او یک فرد سیاسی نیست، ولی آزادی عمل و رهایی از چهارچوب های رایج را می پسندد و به همین دلیل به دونالد ترامپ علاقه دارد؛ چون او قواعد بازی را تغییر داده است و کسی نمی تواند با روش های هوشمندانه با او مقابله کند.

این کارگردان مشهور رهبران خود خوانده سیاسی کشور را افراد ناکارآمدی توصیف کرد که مانند کودکان قادر به اداره کشور نیستند و دونالد ترامپ به خوبی عدم کفایت آنها را ثابت کرد.

دیوید لینچ که آثار ارزنده ای چون «توئین پیک» یا «موهلند درایو» را در کارنامه حرفه ای خود دارد، به دلیل نظرات غیرمنتظره و نامتعارف خود مشهور است.

او در گذشته رونالد ریگان رئیس جمهوری پیشین آمریکا از حزب جمهوریخواه را ستوده، شیفته اصول حزب لیبرتاریان بوده، از باراک اوباما حمایت کرده و در عین حال طرفدار حزب دموکرات است.

با این حال دیوید لینچ همواره خواستار کوچک شدن دولت برای کاستن از دیوان سالاری دست و پا گیر کنونی شده و باور دارد حکومت جز در موارد ضروری نباید در زندگی شهروندان دخالت کند.

او از معدود چهره های مطرح هالیوود یا ستاره های بزرگ است که بصورت علنی از دونالد ترامپ و عملکردش در کاخ سفید حمایت کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا نیز با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود مطلب سایت خبری محافظه کار «برایتبارت» در این رابطه را به اشتراک گذاشت.

از سایر هنرمندان حامی دونالد ترامپ می توان به «کانیه وست»، «روزن بار»، «کلینت ایستوود»، «کید راک» و «جان ووگ» اشاره کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG