لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۰

چگونه ۳ میلیون دلار جایزه لاتاری دو ساله به باد رفت؟


عکس تزئینی
عکس تزئینی

وقتی "رونی میوزیک جونیور" در فوریه ۲۰۱۵ میلادی (زمستان ۱۳۹۳) برنده ۳ میلیون دلار جایزه لاتاری شد، هرگز فکر نمی‌کرد که کمتر از دو سال بعد همه آن پول هنگفت را از دست خواهد داد.

حالا این مرد ۴۵ ساله اهل ایالت جورجیا، که تمام پولش را در یک شبکه تولید و پخش مواد مخدر صنعتی سرمایه گذاری کرده بود، از سوی دادگاه مجرم شناخته شده و قرار است روانه زندان شود.

به گزارش شبکه ان.بی.سی، دادستان فدرال در ایالت جورجیا روز سه‌شنبه اعلام کرد که آقای میوزیک "تصمیم گرفت بخت خود را در خرید و فروش مت‌آمفتامین یا شیشه امتحان کند."

به گفته اد تاروِر، این برنده خوش شانس لاتاری حالا به دلیل این سرمایه گذاری اشتباه، نه تنها تمام پول خود را از دست می دهد، بلکه ده‌ها سال از عمر خود را در زندان سپری خواهد کرد.

همکاران رونی میوزیک قصد داشتند پنج کیلوگرم مواد مخدر شیشه (کریستال) به ارزش ۵۰۰ هزار دلار را به فروش برسانند که ماموران پلیس او را دستگیر کردند.

در بررسی‌های بعدی، محموله‌های دیگر مفت‌آمفتامین به ارزش ۱ میلیون دلار و همچنین تعدادی اسلحه و مهمات، و نیز مبلغ ۶۰۰ هزار دلار پول نقد، از محل اقامت میوزیک کشف و ضبط شد.

وی که به اتهام قاچاق مواد مخدر و تجارت غیرقانونی اسلحه دادگاهی شده بود، اکنون از سوی دادگاه مجرم شناخته شده و حکم او پس از بررسی روند محاکمه و تایید نهادهای بالاتر، اجرا خواهد شد.

XS
SM
MD
LG