لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۳

بعد از پست اینستاگرامی، «لوئیز لینتون» همسر وزیر خزانه داری آمریکا عذرخواهی کرد


«لوئیز لینتون» همسر وزیر خزانه داری آمریکا پس از اظهارات نامتعارف خود در شبکه های اجتماعی و افزایش انتقادات عمومی، مجبور به عذرخواهی شد.

«استیون منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا دوشنبه گذشته برای یک مأموریت اداری به ایالت کنتاکی رفت، در این سفر همسرش لوئیز نیز او را همراه می کرد. عکسی که این بازیگر اسکاتلندی تبار در صفحه اینستاگرم منتشر کرد، آغازگر این ماجرای خبرساز بود. او در این تصویر با لباسهای شیک و مجلل، در حال پیاده شدن از هواپیمای دولتی است و در پایین عکس به اسامی طراحان پوشاک خود «تام فورد» و «والنتینو» اشاره می کند.

انتشار این عکس در فضای مجازی با واکنش های متفاوتی همراه شد و گروهی از کاربران از خودنمایی و زندگی اشرافی همسر وزیر خزانه داری آمریکا انتقاد کردند، به ویژه اینکه او با درج اسامی طراحان خود، به تبلیغ محصولات آنها پرداخته است.

گروهی از منتقدین با اشاره وضعیت نامناسب اقتصادی و شرایط دشوار زندگی مردم این ایالت، پوشش و رفتار همسر وزیر خزانه داری کشور در این سفر را نامناسب توصیف کردند.

اما لوئیز لینتون با رد اتهامات وارده در شبکه های اجتماعی، از خود و همسرش دفاع کرد، او گفت، آنها نسبت به منتقدین، مالیات سالانه بیشتری می پردازند و به وظایف شهروندی خود عمل می کنند.

همسر وزیر خزانه داری آمریکا با حمله شخصی به یکی از منتقدین خود با نام «جنین میلر» گفت، مطمئن است اگر این افراد در جایگاه او بودند، به مراتب زندگی تجملی تری داشتند و از این موقعیت بیشتر استفاده می کردند.

این اظهارات بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت و با واکنش های منفی بسیاری از چهره های مشهور و شخصیت های سیاسی نیز همراه شد.

لوئیز لینتون در نهایت سه شنبه گذشته از سخنان خود پوزش خواست، توضیحات عکس را در اینستاگرم تغییر داد و پس از چندی این صفحه را خصوصی کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا نیز اعلام کرد، همسر وزیر با هزینه شخصی به این سفر رفته و پولی از بودجه عمومی صرف مخارج او نشده، و البته او هیچ مبلغی از طراحان مذکور برای تبلیغ پوشاک آنها دریافت نکرده است.

تمامی این موارد بر خلاف مقررات آمریکا است و پیگرد قانونی دارد.

استیون منوچین از ثروتمندترین وزرای دولت دولت کنونی آمریکا است و پیش از انتصاب به این مقام، بیست سال در شرکت «گلدمن سکس» کار می کرد. او فعالیتهای اقتصادی گوناگونی دارد و از سرمایه گذاران فیلم های بزرگی چون «آواتار» در هالیوود است.

استیون منوچین ماه ژوئن گذشته در یک مراسم مجلل در شهر واشنگتن با لوئیز لینتون ازدواج کرد، دونالد ترامپ یکی از میهمانان ویژه بود و مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا نیز خطبه عقد را جاری کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG