لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۶

آمریکا حمله به مرکز نگهداری پناهندگان در لیبی را محکوم کرد


وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای حمله به یک مرکز نگهداری پناهندگان در لیبی را محکوم کرد. این حمله ۴۴ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی در پی داشت.

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه در این بیانیه گفت:‌ ما به خانواده‌ کسانی که اعضایشان را از دست دادند تسلیت گفته و آرزو داریم زخمی‌ها هم خیلی زود خوب شوند.

سخنگوی وزارت خارجه گفته این حمله نشان می‌دهد ضروری است که همه طرف‌ها در لیبی دست از افزایش تنش برداشته و به روند سیاسی بازگردند که نتیجه‌اش صلح و ثباتی پایدار در لیبی باشد.

به گزارش رویترز، این حمله‌ها سه‌شنبه شب و در منطقه‌ای صورت گرفت که چندین پایگاه نظامی هم در آن قرار دارند.

سخنگوی اورژانس لیبی هم خبر داده است که ۱۲۰ نفر در این مرکز نگهداری می‌شدند که همه‌ آن‌ها به دلیل حمله هوایی آسیب دیده‌اند.

انتظار می‌رود که تعداد آسیب‌دیدگان این حادثه بیشتر شود.

دولت لیبی و نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال حفتر طرف مقابل را به انجام این حمله متهم می‌کنند. ارتش ملی لیبی اعلام کرده است که در جریان حمله‌های این گروه در شب گذشته، اهداف دیگری مورد اصابت قرار گرفته‌اند.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی، دیکتاتور سابق این کشور در سال ۲۰۱۱ و کشته شدن او، شاهد درگیری‌های داخلی میان نیروهای مختلف بوده است.

ارتش ملی لیبی به رهبری خلیه حفتر، که مورد حمایت کشورهایی چون عربستان سعودی، امارات متحده عربی، و مصر است، چند ماه است تلاش‌های خود را برای تصرف طرابلس، پایتخت لیبی، آغاز کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG