لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۸

تجلیل کلینتون از سفیر مقتول آمریکا در لیبی


هیلاری کلینتون، وزیر امورخارجه آمریکا، ضمن تجلیل از کریستوفر استیونس، سفیر مقتول آمریکا در لیبی، وی را قهرمانی توصیف کرد که شیوه هائی قابل تحسین در دمکراسی به کار می گرفت.

خانم کلینتون در مراسم قدردانی از آقای استیونس و کسانی سخن می گفت که برای حل و فصل مناقشات، برقراری تماس و گفتگو، و ایجاد صلح، زمینه هائی مشترک را در کانون فعالیت های خود دارند.

کلینتون در سخنرانی روز پنجشنبه خود همچنین گفت وزارت امور خارجه و وزارت دفاع آمریکا در حال تحقیق و بررسی در مورد پست هائی پر خطر نظیر پست آقای استیونس در لیبی هستند تا روشن شود آیا به تقویت تدابیر امنیتی نیازی هست، یا نه.

کریستوفر استیونس و سه آمریکائی دیگر روز یازدهم سپتامبر ۲۰۱۲ در حملاتی مسلحانه به کنسولگری آمریکا در بنغازی لیبی کشته شدند.

خانم کلینتون با یاد کردن از آقای استیونس با نام کوچکش گفت " کریس می دانست که اکثر مردم در لیبی، یا هر جای دیگری، استدلال های افراطیون را رد می کنند که مرگ و خشونت تنها راه دستیابی به عدالت است. او می دانست چرا در لیبی است".

کلینتون گفت آمریکا نمی تواند جلوی همه اقدامات تروریستی را بگیرد اما مسئولیت دارد همواره خطرات و تهدید علیه دیپلمات هایش را کم کند.

هیلاری کلینتون گفت آمریکائیان مامور خدمت در خارج ، بهترین مظهر سنت های شجاعانه و سخاوتمندانه کشورشان هستند.
XS
SM
MD
LG