لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۴

ادامه تعقیب عاملان حمله به کنسولگری آمریکا


در شب ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲، اعضای گروه تروریستی انصار الشریعه به تاسیسات دولت آمریکا در بنغازی ، در لیبی حمله کردند. با استفاده از مسلسل، آر پی جی و خمپاره، مجتمع هیات ویژه آمریکا و یک ساختمان ضمیمه آن را در حملات پیاپی هدف گرفتند، چهار آمریکایی، از جمله سفیر آمریکا را کشتند و دو پرسنل آمریکایی و سه گارد پبمانی لیبی را مجروح کردند. هر دو محل منهدم شد.

جوایزی پیشنهاد شد و تحقیات گسترده ای برای شناسائی و یافتن مسئولان حمله آغاز شد. روز ۱۵ ژوئن، نیروهای ارتش آمریکا مظنون اصلی در عملیات را دستگیر کردند. احمد ابو قتاله، یک رهبر ارشدانصار الشریعه در بنغازی ، به قتل و جرائم دیگر متهم شده است. افراد دیگری که در حمله دست داشتند فراری هستند، و ایالات متحده آمریکا برای اجرای عدالت از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

انصار الشریعه که پس از سقوط معمر قذافی رهبر لیبی ایجاد شد، در بسیاری از حملات در منطقه درگیر بوده است، غیرنظامیان را هدف می گیرد ، مقامات امنیتی و بازیگران سیاسی در شرق لیبی را ترور می کند یا در صدد ترور آنها بر می آید.

اعضای آن به تهدید منافع آمریکا در لیبی ادامه می دهند و به عنوان سازمان های تروریستی بین المللی شناخته شده اند. به این منظور، برنامه پاداش برای عدالت، ۱۰ میلیون دلار برای دریافت اطلاعاتی که به دستگیری یا محکومیت هر فرد مسئول حمله به کنسولگری در بنغازی منجر شود تعیین کرده است.

آمر یکا تضمین می کند که درباره تمام گزارش ها تحقیق خواهد شد و هویت تمام اطلاع دهندگان محفوظ خواهد ماند. آمریکا همجنین آماده است با تغییر محل اقامت اطلاع دهندگان از آنها حفاظت کند.

اگر چنین اطلاعاتی دارید ، با دفتر امنیت منطقه ای در سفارت آمریکا تماس بگیرید. یا اطلاعات خود را به نشانی www.rewadrsforjustice.net یا info@rewardforjustice.net ارسال کنید.

XS
SM
MD
LG