لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

افزایش طرفداران قطع کمکهای آمریکا به مصر در کنگره


تعداد فزاینده ای از قانونگذاران آمریکایی خواهان قطع کمکهای واشنگتن به قاهره شدند. اما در حالیکه دولت موقت مصر سرگرم بررسی غیرقانونی خواندن گروه اخوان المسلمین است برخی از قانونگذاران آمریکایی درخواست خود را در رسانه ها اعلام کردند.

ماه گذشته جان مک کین و کلی آیوت دو سناتورجمهوریخواه با قطع کمکهای آمریکا به مصر مخالفت کردند اما روز یکشنبه هر دو اعلام کردند که نظر خود را در این زمینه تغییر داده اند.

سناتور کلی آیوت به یکی از برنامه های تلویزیونی آمریکا گفت ادامه کمکهای واشنگتن به قاهره آنهم پس از یکهفته خونریزی پیام نادرستی را به آن کشور میدهد.

وی افزود با سرکوبهای خشونت بار این هفته در مصر چگونه می توان به این کمکها ادامه داد. سناتور آیوت در ادامه خاطرنشان کرد متاسفانه من فکر میکنم ارتش مصر تصور میکند که دست بهرکاری بزند ما همچنان به کمکها ادامه میدهیم.

سناتور هری رید سناتور دموکرات و رهبر اکثریت نیز گفت تحولات اخیر در مصر لزوم یک «تغییر» را در کمکهای آمریکا به مصر ایجاب میکند.

سناتور جمهوریخواه باب کورکر نیز گفت به نظر وی ارزیابی مجدد در کمکهای آمریکا به مصر اقدام درستی است و کمکها باید مختصر باشند.

سناتور کورکر درعین حال یاد آور شد واشنگتن نباید منافع حیاتی خود را در مصر و درخاورمیانه بزرگتر از چشم دور بدارد.
XS
SM
MD
LG