لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

مقام های دولت ترامپ نسبت به تهدیدهای فعال علیه انتخابات آمریکا هشدار می دهند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - دولت ترامپ در گزارشی به کنگره با تشریح «تهدیدهای فعال» علیه انتخابات در ایالات متحده، از اتخاذ تدابیری خبر می دهد که برای بهبود امنیت انتخابات در پی مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ انجام گرفته است.

دن کوتز مدیر اطلاعات ملی، کریستوفر ری مدیر اف بی آی، و دیگر مقام ها روز چهارشنبه در جلسات محرمانه جداگانه ای در مجلس نمایندگان و سنا حاضر شدند. دموکرات ها که در صدد پیشبرد طرحی برای ممانعت از مداخله روسیه و دیگر کشورهای متخاصم در سیستم سیاسی ایالات متحده هستند، خواستار برگزاری این نشست ها شده بودند.

استیو اسکالیس، معاون رهبر اقلیت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان آمریکا، گفت این نشست نشان داد که سازمان های فدرال به درس گرفتن از اشتباهات شان در انتخابات ۲۰۱۶ زمانی که دولت اوباما انفعالی عمل کرد، ادامه می دهند.

دموکرات ها مدعی هستند سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا، مانع ارائه طرحی دو حزبی برای رسیدگی به امنیت انتخابات شده است.

سناتور مک کانل می گوید، برگزاری انتخابات میان دوره ای ۲۰۱۸ در آرامش و امنیت یک اتفاق نبود و نشانگر توفیق تدابیری است که دولت اتخاذ کرده است.

مک کانل معتقد است طرح دموکرات ها اختیارات بیش از حدی به دولت فدرال در برگزاری انتخابات ایالتی و محلی می دهد و این باعث می شود وکلای انتخاباتی و نه رای دهندگان تعیین کننده بیشتر نتایج انتخاباتی باشند.

در طرح مصوب مجلس نمایندگان استفاده از برگه های رای مقرر شده و ۷۷۵ میلیون دلار طی دو سال آینده برای کمک به امنیت سیستم های رای گیری تخصیص داده شده است. در این طرح همچنین اتصال سیستم های رای گیری به اینترنت و فناوری های بی سیم منع شده و معیارها برای شرکت های خصوصی ارائه دهنده زیرساخت های انتخاباتی سخت تر شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG