لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۷

قانونگذاران آمریکایی خواهان تحریم چین به دلیل رفتارش با اقلیت مسلمان شدند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک گروه دو حزبی از قانونگذاران آمریکایی دولت ترامپ را برای کوتاهی در اعمال تحریم بر چین به دلیل نقض حقوق بشر علیه اقلیت مسلمان آن کشور سرزنش کرده و خواهان اتخاذ تدابیر تنبیهی علیه یک مقام ارشد حزب کمونیست و شرکت های چینی شده اند.

در نامه ای خطاب به مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، که به امضای بیش از ۴۰ قانونگذار رسیده است، گفته شده اقدام های چین در استان سین کیانگ در غرب آن کشور «ممکن است مصداق جنایت علیه بشریت» باشد و خواسته شده کنترل های شدیدتری بر صادرات آمریکا اعمال شود تا اطمینان حاصل کنیم شرکت های آمریکایی به دولت چین در این سرکوب کمکی مستقیم یا غیرمستقیم نمی کنند.

قانونگذاران همچنین خواسته اند ایالات متحده با تقویت مقررات اظهارنامه های مالی به سرمایه گذاران آمریکایی نسبت به حضور سرمایه شان در شرکت های چینی «همدست در نقض حقوق بشر» هشدار بدهد.

در این نامه به طور مشخص به شرکت «هیکویژن و داهوا تکنولوژی» اشاره شده که تجهیزات صوتی تصویری قابل استفاده در امور تجسسی تولید می کند.

این نامه برای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، استیو منوشن وزیر دارایی، و ویلبر راس وزیر بازرگانی فرستاده شده و از آنها می خواهد به سرعت چن کوانگئو رئیس حزب کمونیست سین کیانگ و دیگر مقام های چین را تحت تحریم قرار دهد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG