لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

قانونگذاران آمریکایی با افزایش تنش‌ها در انتظار گزارشی درباره ایران هستند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - انتظار می رود مقام های دولت آمریکا طی این هفته قانونگذاران را در جریان آن چه منجر به تقویت آرایش نظامی ایالات متحده در خاورمیانه و خروج پرسنل غیرضروری از تاسیسات دیپلماتیک در عراق شد، قرار بدهند.

اعضای دو حزب در کنگره از کاخ سفید خواستار دریافت اطلاعات درباره تهدید دریافت شده از ایران هستند.

سناتور جمهوریخواه لیندزی گراهام گفت: «از وزارت خارجه و وزارت دفاع می خواهم به این جا بیایند و توضیح دهند چه می گذرد، زیرا من فرای آن چه در مطبوعات می خوانم هیچ تصوری درباره تهدید جاری ندارم.»

سناتور دموکرات رابرت منندز می گوید: «ما شفافیت لازم داریم، ما پاسخ می خواهیم و اکنون به آن ها احتیاج داریم.»

سناتور جمهوریخواه دن سالیوان با حمایت از رویکرد دولت ترامپ گفت: «این پیامی به ایران خواهد بود که اگر بخواهید اقدامات سال ۲۰۰۴، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ را در کشته و زخمی کردن نیروی نظامی ما در عراق تکرار کنید، ما می توانیم کاری کنیم بهای آن را بپردازید.»

سناتور جمهوریخواه مارکو روبیو با صراحت عنوان کرد: «مساله خیلی روشن است. اگر ایران حمله کند، جنگ خواهد شد. اگر ایران حمله نکند، جنگی در کار نخواهد بود.»

سناتور دموکرات کریس مورفی می گوید فقط می خواهد بداند هدف از کمپین فشار علیه ایران چیست.

سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، تاکید کرد: «اگر رئیس جمهور و جمهوریخواهان در کنگره در حال برنامه ریزی برای بردن ایالات متحده به یک مناقشه یا حتی جنگ در خاورمیانه هستند، مردم آمریکا سزاوار این هستند که این را بدانند و دریابند دلیل آن چیست.»

رهبران کنگره آخر هفته گذشته گزارش های محرمانه ای دریافت کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG