لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۲

رییس جمهوری آمريکا به قربانیان تیراندازی در آریزونا ادای احترام می کند


رییس جمهوری آمريکا به قربانیان تیراندازی در آریزونا ادای احترام می کند
رییس جمهوری آمريکا به قربانیان تیراندازی در آریزونا ادای احترام می کند

باراک اوباما رییس جمهوری آمريکا برای شرکت در مراسم یادبود قربانیان تیراندازی در شهر توسان رهسپار ایالت آریزونا شده است. در آن واقعه شش تن جانسپردند، و چندین نفر از جمله یک عضو کنگره آمريکا بشدت مجروح شدند.

آقای اوباما با همسرش، میشل، و قانونگزارانی از آریزونا سفر می کند و قرار است چهارشنبه شب در مراسم یادبود در دانشگاه آریزونا سخن بگویند.

گابریل گلیلفوردز نماینده مجلس نمایندگان، که از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت، همچنان در وضعیتی وخیم در بیمارستان بستری است. یک پزشک روز چهارشنبه گفت او بگونه ای که انتظار می رود رو به بهبود است، و به علائم پاسخگو تر می شود.

پیشتر، اعضای مجلس نمایندگان آمريکا تیراندازی جمعی در آریزونا را به شدت محکوم کردند.

جان بوئنر رییس جمهوریخواه مجلس روز چهارشنبه قطعنامه ای ارائه داد که بر کشته شدگان ارج می گذارد و برای گابریل گیلفورد، نماینده دمکرات مجلس نمایندگان، و کسان دیگری که مجروح شدند، بهبودی آرزو می کند.

ننسی پلوسی رهبر اقلیت مجلس نمایندگان گفت آنچه به ویژه دردناک است این است که تیراندازی در حلبی صورت گرفت که مردم در فعالیتی که " بهترین سنت دمکراتیک ما را منعکس می کند" شرکت کرده بودند.

«جیرد لافنر» ۲۲ ساله، به حمله ای که گابریل گیفوردز، نماینده دمکرات مجلس نمایندگان آمريکا را مجروح کرد متهم است. حمله که در آن یک قاضی فدرال و یک دختر ۹ ساله نیز کشته شدند، هنگامی روی داد که خانم گیفورزد در محوطه پارکینگ یک سوپر مارکت در توسان جلسه ای با رای دهندگان ترتیب داده بود.

خانواده لافنر بعداز ظهر سه شنبه در بیانیه ای تاسف عمیق خود را از تیراندازی ابراز داشتند و گفتند نمی فهمند چرا چنین اتفاقی روی داد.

XS
SM
MD
LG