لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

آمریکا «روز کارگر» را جشن می گیرد


آرشیو
آرشیو

آمریکایی ها اولین دوشنبه ماه سپتامبر «روز کارگر» را جشن می گیرند. این روز برای قدردانی از کارگران، یک تعطیلی ملی در آمریکا است.

روز کارگر همچنین در آمریکا با پایان غیر رسمی فصل تابستان مصادف است.

اولین دوشنبه ماه سپتامبر در سال ۱۸۹۴ با فشار اتحادیه های کارگری در آمریکا یک تعطیلی رسمی شد.

چندین دهه شهرهای آمریکا در این روز شاهد برگزاری راه پیمایی های گسترده برای قدردانی از کارگران اتحادیه ها در کارخانه ها بود.

با رشد فناوری و جهانی شدن اقتصاد، اتحادیه های کارگری طی ۳۰ سال گذشته شاهد کاهش مستمر تعداد اعضای خود بوده اند. در سال ۱۹۸۳، ۲۰ درصد کارگران آمریکا عضو یک اتحادیه کارگری بودند که این رقم در سال ۲۰۱۳ به ۱۱ درصد کاهش یافته است.

اما طی سال ها، اتحادیه کارگری شاهد آن بوده اند که شرایط کاری کارگران غنی تر شده است که از جمله می توان به کار در ۵ روز در هفته، خدمات درمانی و تعطیلات با حقوق برای کارمندان اشاره کرد.

بسیاری از شرکت های آمریکایی هنوز به طور فعال با تشکیل اتحادیه های کارگری مخالفت می کنند. بسیاری از اعضای اتحادیه ها برای دولت های محلی، ایالتی و فدرال و در مشاغل «یقه سفید» و نه کارخانه ها که جنبش کارگری در آنها شکل گرفت، کار می کنند.

در تعطیلی روز کارگر، بسیاری از خانواده ها معمولا به پیکنیک می روند. در برخی مناطق آمریکا نیز روز کارگر آخرین روز پیش از بازگشت بچه ها به مدرسه برای آغاز سال تحصیلی جدید در روز سه شنبه است.

XS
SM
MD
LG