لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۴

پرونده تجاوز جنسی «سیلوستر استالونه» در دادستانی لس آنجلس


دادستانی لس آنجلس بررسی پرونده تازه ای درباره «سیلوستر استالونه» را آغاز کرد؛ این بازیگر مشهور آمریکایی به تجاوز متهم شده است.

ماه نوامبر گذشته زنی با مراجعه به اداره پلیس شهر «سانتامونیکا» از این ستاره بزرگ هالیوود شکایت کرد.

این زن که هویتش فاش نشده مدعی است سیلوستر استالونه در اوایل دهه نود میلادی یعنی حدود بیست و هفت سال پیش، پس از اذیت و آزار جنسی چند بار به او تجاوز کرده است.

پلیس پس از تحقیقات میدانی و تکمیل مدارک، پرونده را به دادستانی لس آنجلس فرستاد تا درباره چگونگی برخورد با سیلسوتر استالونه تصمیم بگیرد.

«گرک ریزلینگ» سخنگوی دادستانی لس آنجلس دریافت پرونده را تأیید کرد؛ گروه ویژه برخورد با جرائم جنسی در هالیوود مسئول تحقیق در این زمینه بود.

«مارتین سینگر» وکیل سیلوستر استالونه ضمن تکذیب دوباره این اتهام، به شدت از رسانه ای شدن ارسال پرونده به دادستانی انتقاد کرد.

به گفته او موکلش بیگناه است و رسانه ای شدن مراحل اداری این پرونده بی اهمیت به شخصیت و اعتبار هنرمند محبوبی چون سیلوستر استالونه لطمه می زند.

هنوز مشخص نیست دادستانی لس آنجلس چه رویکردی در قبال این پرونده دارد و شاید به دلیل عدم وجود اسناد و مدارک کافی، اتهامی علیه سیلوستر استالونه مطرح نکند.

از طرفی با توجه به گذشت بیش از دو دهه از این حادثه، ممکن است پرونده مشمول مرور زمان شده و قابل پیگیری نیز نباشد.

درکالیفرنیا مدت زمان برای رسیدگی به چنین جرائمی ده سال است. البته این ایالت چندی پیش این محدودیت زمانی را لغو کرد ولی قانون جدید شامل جرائم پیش از سال ۲۰۱۷ نمی شود.

سلیوستر استالونه ۷۱ ساله از هنرمندان مطرح سینمای آمریکا است که با مجموعه فیلم های «رامبو» و «راکی» به اوج شهرت رسید.

او در دهه های اخیر در فیلم های حادثه ای و پرفروشی بازی کرده و یکی از نمادهای جهانی هالیوود محسوب می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG