لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۷

مجوز امنیتی مشاور ارشد و داماد پرزیدنت ترامپ در کاخ سفید محدود شد


آقای کوشنر ۳۷ ساله، همسر ایوانکا دختر ارشد پرزیدنت ترامپ است.
آقای کوشنر ۳۷ ساله، همسر ایوانکا دختر ارشد پرزیدنت ترامپ است.

مجوز امنیتی «جرد کوشنر» مشاور ارشد و داماد پرزیدنت دونالد ترامپ محدودتر شده است. این مجوز برای دسترسی به اطلاعات محرمانه در کاخ سفید استفاده می شود.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، آقای کوشنر یکی از چند مشاور ارشد کاخ سفید بود که به اطلاعات طبقه بندی شده و محرمانه در کاخ سفید دسترسی داشت.

رئیس جمهوری آمریکا و مشاورانش روزانه گزارش محرمانه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی را دریافت می کنند و براساس گزارش پولتیکو، آقای کوشنر در یک سال گذشته از یک مجوز امنیتی موقت برای قرار گرفتن در جریان گزارش های محرمانه کاخ سفید برخوردار بود اما چون بعد از یکسال نتوانسته این مجوز دائمی را دریافت کند، دیگر حق شرکت در جلسات گزارش‌های محرمانه کاخ سفید را ندارد.

آقای کوشنر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ و مهره کلیدی او برای پیشبرد مذاکرات صلح خاورمیانه بین اسرائیل و فلسطینی‌هاست.

در تحقیقات کنگره درباره نقش روسیه در انتخابات آمریکا و ارتباط احتمالی کارزار ترامپ، چندبار نام آقای کوشنر برده شده است.

واشنگتن پست گزارش کرده دلیل عدم صدور مجوز امنیتی برای آقای کوشنر، ارتباط او با برخی مقامات در کشورهای امارات، چین، اسرائیل و مکزیک است. پیشتر راد روزنستین، معاون وزارت دادگستری به کاخ سفید گفته بود تحقیقات این نهاد درباره آقای کوشنر، شاید اعطای مجوز دایم به کوشنر را عقب بیاندازد.

سخنگوی کاخ سفید واکنشی به این گزارش نداد اما وکیل آقای کوشنر آن را تایید کرد. پرزیدنت ترامپ نیز این موضوع را بر عهده جان کلی، رئیس کارکنان کاخ سفید گذاشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG