لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۰

مایک پنس در سئول: تلاش می‌کنیم بی‌رحمی رهبر کره شمالی در خاطرها زنده بماند


دیدار روز پنجشنبه مایک پنس و رئیس جمهوری کره جنوبی
دیدار روز پنجشنبه مایک پنس و رئیس جمهوری کره جنوبی

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا همزمان با ورود به کره جنوبی برای حضور در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ گفت تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا بی‌رحمی‌های رهبر کره شمالی در خاطرها زنده بماند و رژیم پیونگ یانگ نتواند از رقابت های ورزشی برای تصویری صلح آمیز از خود، سوء استفاده کند.

آقای پنس در دیدار با مون جای–این، رئیس جمهوری کره جنوبی در سئول ، بر دیدگاه پرزیدنت ترامپ در باره آن کشور تاکید گذاشت.

وی گفت: همانگونه که پرزیدنت ترامپ در دیدارش از جمهوری کره گفت، کره جنوبی نمونه‌ای از قدرت آزادی و توانایی کشوری آزاد برای خلق شکوفایی و امنیت است و حضور من در این اینجا ، آقای مون برای تکرار اظهارات شماست که بر پیوند ناگسستنی بین مردم آمریکا و مردم کره جنوبی تاکید گذاشتید.

آقای مون ، حضور ورزشکاران و هیات عالی رتبه کره شمالی در المپیک را فرصتی برای حل بحران در شبه جزیره کره می داند.

او در دیدار با آقای پنس اظهار امیدواری کرد که استفاده حداکثری از این فرصت به غیر اتمی ساختن شبه جزیره کره بینجامد.

به گفته مقام های سئول ، قرار است رئیس جمهوری کره جنوبی یک روز پس از مراسم افتتاحیه با هیات کره شمالی که خواهر کیم جونگ اون نیز عضو آن است، دیدار کند.

واشنگتن از راه حل دیپلماتیک و مسالمت آمیز برای پایان دادن به بحران در شبه جزیره کره استقبال می کند اما آقای پنس به نظامیان آمریکایی در پایگاه هوایی یوکوتا در ژاپن گفت، آمریکا با هشیاری و عزم راسخ در پایان دادن به آزمایش های اتمی و موشک بالستیک کره شمالی از تمامی گزینه ها استفاده خواهد کرد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: بگذارید همه جهان از پایگاه یوکوتا تا ورای آن بداند ما برای هر احتمالی آماده ایم. آمریکا همیشه در پی صلح است. ما برای آینده ای بهتر تلاش می کنیم. شما ابزار قدرت آمریکا هستید و بگذارید دشمنان ما بدانند ، تمامی گزینه ها بر روی میز است و نیروهای نظامی آمریکا و نیروهای دفاعی ژاپن برای دفاع از مردم کشورهایمان و شیوه های زندگی امان آماده هستند.

کره شمالی در اقدامی تحریک آمیز، روز پنجشنبه، روز قبل از مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی، رژه نظامی سالانه خود را حدود هشتاد روز زودتر از موعد مقرر در پیونگ یانگ مرکز کره شمالی برگزار کرد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا پیشتر هدف از حضور خود در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را اقدامی در مقابله با رهبر کره شمالی ، کیم جونگ اون توصیف کرده است که می خواهد از شرکت ورزشکاران و هیاتی از مقام های رسمی آن کشور در المپیک زمستانی برای بهبود وجهه تهاجمی خود و تضعیف فشارهای بین المللی بر آن کشور بهره برداری کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG