لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

وزیر خارجه آمریکا فرا رسیدن نوروز را به ایرانیان تبریک گفت


جان کری وزیر خارجه ایالات متحده
جان کری وزیر خارجه ایالات متحده

جان کری وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه در پیامی، فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۴ را به ایرانیان تبریک گفت. باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده نیز پنجشنبه شب به وقت واشنگتن، در پیامی نوروز را به مردم و رهبران ایران تبریک گفت.

متن پیام نوروزی وزیر خارجه آمریکا به شرح زیر است:

با کمال مسرت، همراه با پرزیدنت اوباما، برای همه کسانی که در سراسر جهان، از آسیا و قفقاز، تامنطقه خلیج فارس، و همه آنهایی که اینجا در ایالات متحده نوروز را جشن می گیرند، آرزوی شادی و تندرستی می کنم.

در طول قرنها میلیون ها انسان همه ساله گردهم می آیند تا حلول بهار را جشن بگیرند و در سنتی که سرآغاز اعتدال بهاری وسال نو است شرکت کنند.

همانگونه که در پیام نوروز سال پیش گفتم، ایالات متحده و ایران، زمستان های سختی را سپری کرده اند. اما اکنون با آمدن بهار، ما همه می توانیم با بهره گیری از این فرصت، به سوی آینده ای بهتر گام برداریم.

صمیمانه امیدوارم رهبران ایران در گفتگوهای جاری هسته ای با انتخاب های درست، انتخاب های ضروری، این سال جدید و این بهار جدید را سرآغاز آینده ای بهتر برای مردم ایران و جهان قرار دهند.

در این نوروز که شما با تامل در سال پیش به سال نو می نگرید، امیدوارم روحیه آشتی بتوانداختلاف های گذشته را ترمیم کند و روحیه امید، راه را برای رشد و فرصتی تازه هموار سازد.

نوروز مبارک

XS
SM
MD
LG