لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۸

جان کری: در نشست صلح اسرائیل و فلسطینی‌ها در پاریس شرکت خواهم کرد


جان کری در بروکسل گفت ازسرگیری مذاکرات صلح خاور میانه، یا دست کم باز گذاشتن مسیر گفت‌وگوها، اولویت اصلی ایالات متحده است.
جان کری در بروکسل گفت ازسرگیری مذاکرات صلح خاور میانه، یا دست کم باز گذاشتن مسیر گفت‌وگوها، اولویت اصلی ایالات متحده است.

به دنبال تعویق نشست پاریس درباره صلح خاورمیانه، وزیر خارجه ایالات متحده ضمن استقبال از تلاش‌های جاری برای از سرگیری گفت‌وگوهای اسرائیل و فلسطینی‌ها، گفت در نشست خرداد ماه شرکت خواهد کرد.

این نشست بین المللی ابتدا قرار بود اواخر ماه جاری میلادی (دهم خرداد ماه) در پایتخت فرانسه برگزار شود، اما از آنجا که جان کری به دلیل مشغله کاری امکان حضور در آن را نداشت، به تعویق افتاد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه اعلام کرد برای آن که همه بتوانند در نشست حضور پیدا کنند، سوم ژوئن (چهاردهم خرداد ماه) به عنوان تاریخ جدید تعیین شده است.

این تصمیم پس از دیدار وزیران خارجه فرانسه و آمریکا در حاشیه نشست ناتو در بروکسل اعلام شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز به نقل از جان کری در گفت‌وگو با خبرنگاران در بروکسل نوشت، به رغم مخالفت اسرائیلی‌ها با این طرح، ازسرگیری مذاکرات یا دست کم باز گذاشتن مسیر گفت‌وگوها، همچنان اولویت اصلی ایالات متحده است.

وی در ادامه تاکید کرد که با حسن نیت، با فرانسوی‌ها، مصری‌ها، کشورهای عرب و جامعه جهانی "همکاری خواهم کرد، تا ببینم آیا می‌توان راهی برای بازگشت طرفین به گفت‌وگو، که در نهایت به توافق نهایی مورد رضایت همه طرف‌ها و ثبات و آرامش منطقه منجر شود، پیدا کرد."

XS
SM
MD
LG