لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۳

تیراندازی در یک مدرسه در کنتاکی ۲ کشته و ۱۷ زخمی برجای گذاشت


پدری دختر خودش را بعد از تیراندازی در دبیرستان شهر مارشال برای رفتن به خانه همراهی می کند.
پدری دختر خودش را بعد از تیراندازی در دبیرستان شهر مارشال برای رفتن به خانه همراهی می کند.

در یک تیراندازی در مدرسه ای در ایالت کنتاکی دست کم دو نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شدند.

تیراندازی صبح سه شنبه سوم بهمن در منطقه غرب ایالت کنتاکی در یک دبیرستان روی داد. شاهدان عینی می گویند یک دانش آموز پسر با یک تفنگ وارد دبیرستان شهر مارشال شد و با کلتی که در دست داشت،‌ شروع به تیراندازی کرد.

در این تیراندازی یک دانش آموز پسر در مدرسه و یک دانش آموز دختر بعد از انتقال به بیمارستان کشته شدند. هر دو نفر ۱۵ ساله بودند و گفته شده مهاجم نیز ۱۵ است.

عامل تیراندازی در مدرسه توسط پلیس دستگیر شده و به قتل و تلاش برای کشتار جمعی متهم خواهد شد. دادستان این ایالت گفته متهم با اینکه زیر ۱۸ سال است اما مانند یک فرد بزرگسال محاکمه خواهد شد.

«مت بوین» فرماندار کنتاکی در یک نشست خبری ضمن ابراز تاسف از این حادثه گفته مقامات در حال تحقیق درباره انگیزه مهاجم هستند.

او افزود: حادثه امروز زخمی است که زمان زیادی صرف درمان آن خواهد شد و برای بعضی ها هم این زخم هرگز درمان نمی شود.

در سالهای اخیر چند حادثه تیراندازی در مدارس آمریکا روی داده است که بزرگترین مورد آنها در ۱۴ دسامبر ۲۰۱۲ در ایالت کنتاکی روی داد که در آن ۲۶ نفر، شامل ۲۰ دانش‌آموز و ۶ نفر از کارکنان دبستان سندی هوک، در نیوتاون کشته شدند. بعد از این تیراندازی باراک اوباما تلاش هایی برای محدودیت قانون فروش اسلحه آغاز کرد که با مخالفات کنگره روبرو شد.

کنتاکی از ایالت هایی است که خرید و حمل اسلحه در آن آزاد است. پلیس هنوز نگفته این دانش آموز ۱۵ ساله چطور به اسلحه دسترسی داشته است.

براساس قوانین ایالت کنتاکی، خریدار اسلحه باید شهروند آمریکا باشد. در این قانون به حداقل سن اشاره نشده اما عرفا ۱۸ سال کمترین سن برای خرید اسلحه عنوان شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG