لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

تلاش یک نماینده محلی کانزاس برای تعیین پوشش زنان در هنگام شهادت رسمی


میچ هولمن بخاطر پپیشنهاد این طرح با انتقاداتی مواجه شده است.
میچ هولمن بخاطر پپیشنهاد این طرح با انتقاداتی مواجه شده است.

تصمیم یک قانونگذار عضو مجلس سناى ایالت کانزاس از ایالت‌های غرب میانه آمریکا به وضع مقرراتى برای لباس زنان به هنگام اداى شهادت در دادگاه، با انتقاد و تمسخر قانونگذاران زن عضو هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه روبرو شده است.

به گزارش شبکه خبرى اى‌بی‌سی، لایحه ١١ ماده اى پیشنهادى "میچ هولمن" هیچ مقررات و محدودیتى را براى مردان شامل نمى شود و مى گوید آن‌ها نیازی به مقررات برای پوشش ندارند اما زنان باید زمانی که به عنوان شاهد به دادگاه می آیند، لباس مناسبی بپوشند.

ماجرا به این بر می گردد که برخی اوقات زنان با پوششی مثل مینی‌ژوپ در جلسات و کمیته های سنای کانزاس برای شهادت حاضر می شدند.

میچ هولمن که از حزب جمهوریخواه و ۵٣ ساله است، ریاست کمیته اخلاق و انتخابات سنا را بر عهده دارد و گفت لباس هاى تحریک کننده اى که زنان مى پوشند او را وادار کرد چنین محدودیت‌هایی را پیشنهاد کند.

وی در مورد شاهدان مرد گفت در نظر داشت از آن‌ها بخواهد کت و شلوار بپوشند و کراوات بزنند، اما به این نتیجه رسید که مردان نیازى به محدودیت پوشش ندارند.

سناتورهاى زن گفتند هیجکس نباید شرایط جنسیتى مشخصى بر کسانى که در کمیته‌ها شهادت مى دهند، وضع کند.

رهبر اقلیت دموکرات سنای کانزاس به آسوشیتدپرس گفته پیشنهاد نوع پوشش زنان شاهد در سنا از کمیته ای مطرح شده که باید نگران تخلف در مسایل مالی دانشکده ها باشد، نه قانونگذاری برای پوشش زنان.

XS
SM
MD
LG