لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۸

قاضی دیوان عالی آمریکا در اپرا بازی می کند


روث بادر گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا در کندی سنتر
روث بادر گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا در کندی سنتر

«روث بادر گینزبرگ» یکی از قضات دیوان عالی آمریکا بار دیگر در مرکز هنرهای نمایشی کندی یا کندی سنتر در شهر واشنگتن به روی صحنه خواهد رفت، این بار در اپرایی از «گائتانو دونیزتی» هنرمند مشهور ایتالیایی.

این قاضی ۸۳ ساله که به دلیل افکار و عقاید لیبرال خود مشهور است، علاقه زیادی به موسیقی کلاسیک و اپرا دارد و در گذشته هم در چند کنسرت دیگر به هنرنمایی پرداخته است.

مرکز هنرهای نمایشی کندی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، روث بادر گینزبرگ یکی از هنرمندانی است که در اپرای «دختر هنگ» حضور خواهد داشت، این کنسرت شنبه دوازدهم نوامبر در تالار مجلل این مرکز هنری برگزار می شود.

روث بادر گینزبرگ در کندی سنتر
روث بادر گینزبرگ در کندی سنتر

خبر هنرنمایی یکی از قضات عالی آمریکا در این اپرا بازتاب گسترده ای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشت و تمامی بلیت های این کنسرت به سرعت فروش رفت.

البته روث بادر گینزبرگ خواننده اپرا نیست و بازیگر یکی از نقش های جانبی این اثر کمدی خواهد بود، به گفته مدیر اپرای ملی واشنگتن، او در نقش دوشس کرکنتروپ به روی صحنه می رود.

خانم گینکزبرگ تجربه بازی در اپرا را در کارنامه حرفه ای خود دارد و در گذشته هم به عنوان بازیگر در در مرکز هنرهای نمایشی کندی به روی صحنه رفته است.

روث بادر گینزبرگ در کندی سنتر
روث بادر گینزبرگ در کندی سنتر

یکی از این کنسرت در سال ۲۰۰۹ بود، جایی که او همراه با «آنتونین اسکالیا» قاضی فقید دیوان عالی کشور در یکی از اپراهای ریچارد اشتراوس به به هنرنمایی پرداخت.

آنتونین اسکالیا چهره ای محافظه کار بود و به همین دلیل همکاری آنها در یک پروژه هنری با واکنش های متفاوتی همراه شد.

روث بادر گینزبرگ از شخصیت های برجسته دیوان عالی کشور است و سخنان صریح و شفاف او در زمینه های مختلف همواره جنجالی و خبرساز بوده است.

روث بادر گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا
روث بادر گینزبرگ قاضی دیوان عالی آمریکا

این قاضی لیبرال توسط بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا در سال ۱۹۹۳ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا انتخاب شد، او پس از «سندرا اوکانر» دومین زنی است که دراین پست خدمت می کند.

دیوان عالی آمریکا ۹ عضو دارد، و عالی ترین نهاد قضایی در این کشور است و مرجع تفسیر قانون اساسی محسوب می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG