لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۹

جان کری: برخورد، خشونت و تبعیض علیه دختران باید متوقف شود


رنامه استراتژی جهانی برای قدرتمند کردن دختران نوجوان با حضور جان کری برگزار شد.
رنامه استراتژی جهانی برای قدرتمند کردن دختران نوجوان با حضور جان کری برگزار شد.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا صبح سه شنبه ۲۵ اسفند برنامه‌ای با هدف توانمند کردن دختران نوجوان در سراسر کره زمین افتتاح کرد.

برنامه استراتژی جهانی برای قدرتمند کردن دختران نوجوان صبح سه شنبه با سخنان وزیر خارجه آمریکا آغاز شد.

این مراسم در مرکز جورج مارشال در وزارت امور خارجه برگزار شد که در کنار آقای کری، کا‌ترین راسل سفیر آمریکا در مسائل جهانی زنان حضور داشت.

جان کری در این مراسم گفت: "ما اینجا هستیم چون هنجارهای بین المللی ازدواج در سنین پایین را به دختران تحمیل می‌کند، ختنه دختران و خشونت جنسی را تحمیل می‌کند و دختران را از آموزش محروم نگه می‌دارد."

وی افزود: "اینها سنت هایی است که ما می‌گوئیم اشتباه است و باید متوقف شود. همه ما حاضران باور داریم برخورد منصفانه با زنان و دختران باید ستون پایه در رهبری جهانی آمریکا باشد."

در این نشست نمایندگانی از آژانس توسعه بین المللی در ایالات متحده، سپاه صلح آمریکا، موسسه چالش هزاره و برنامه کمک اضطراری رئیس جمهوری امریکا برای مقابله با ایدزحضور داشتند.

این نشست در حالی برگزار شد که هفته پیش نیز پرزیدنت اوباما به مناسبت روز جهانی زن، در بیانیه ای به این مسائل اشاره کرد.

آقای اوباما در بخشی از این بیانیه گفت باید برای ایجاد دنیایی تلاش کنیم که در آن، تک تک زنان و دختران از تمامی حقوق و آزادی‌هایشان برخوردار باشند. امری که حق مادرزادی آنهاست. امید بر این است که استراتژی جهانی برای قدرتمند کردن دختران نوجوان با کمک دولت امریکا، برای نسل جدید دختران نوجوان هر آنچه برای دنبال کردن آرمان‌هایشان دارند، فراهم کند.

XS
SM
MD
LG