لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۴

نرخ بیکاری در آمریکا به بالاترین میزان از دوران «رکود بزرگ» رسید


بخش انگلیسی صدای آمریکا - وزارت کار ایالات متحده روز جمعه گزارش داد که نرخ بیکاری ناشی از ویروس کرونا در ماه آوریل به ۱۴.۷ درصد رسیده است. این نشانگر عمق تلاطمی است که بزرگترین اقتصاد جهان از دوران «رکود بزرگ» در ۱۹۳۰ میلادی تاکنون ندیده است. نرخ بیکاری در ماه مارس ۴.۴ درصد بود.

بر مبنای نرخ اعلام شده، از هر شش نیروی کار در ایالات متحده یک نفر بیکار شده است. ۱۶۴.۶ میلیون نفر در بازار کار آمریکا فعالیت دارند، اما همه گیری ویروس کرونا کارخانه هایی با هزاران کارگر را مجبور به تعطیلی، فروشگاه های کوچک مستقل را وادار به بستن درهای خود و شرکت های کارهای خدماتی را ناچار به پایان دادن به کار کارمندان شان کرده است.

در مجموع از نیمه ماه مارس ۳۳.۵ میلیون نفر تقاضای بیمه بیکاری کرده اند. این روند طی هفت هفته گذشته روندی فزاینده داشته است.

کارگرانی که به دنبال بیمه بیکاری هستند، معمولا حداکثر نیمی از دستمزد عادی خود را دریافت می کنند. اما دولت فدرال طی چهار ماه آینده هفته ای ۶۰۰ دلار اضافه به کارگران بیکار پرداخت می کند.

یک نظرسنجی «واشنگتن پست - ایپسوس» نشان می دهد که ۷۷ درصد کارگران بیکار شده انتظار دارند با کاهش محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی کارفرمایان سابق خود دوباره استخدام شوند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG