لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۷

آمریکا از آزمایش موفقیت‌آمیز سامانه دفاع موشکی «ایجیس» برای ژاپن خبر داد


آزمایش سامانه دفاع موشکی بالیستیک «ایجیس» در مجتمع نظامی کاوای در هاوایی - ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵
آزمایش سامانه دفاع موشکی بالیستیک «ایجیس» در مجتمع نظامی کاوای در هاوایی - ۱۰ دسامبر ۲۰۱۵

ارتش ایالات متحده روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای از آزمایش موفقیت آمیز سامانه دفاع موشکی بالیستیک «ایجیس» (به انگلیسی: Aegis) توسط کارشناسان نظامی آمریکا و ژاپن در سواحل هاوایی خبر داد.

به گزارش رویترز به نقل از مدیر آژانس دفاع موشکی آمریکا، آزمایش روز سه‌شنبه سامانه ساخت «لاکهید مارتین» امیدها به تقویت توانایی‌ ژاپن در رویارویی با تهدیدهای جاری را افزایش داد.

سام گریوز در ادامه بیانیه تاکید کرد که آمریکا متعهد است به دولت ژاپن برای ارتقای توانایی‌های دفاع موشکی اش در برابر تهدیدهای رو به رشدی که در منطقه مشاهده می‌شود کمک کند.

ژاپن - از متحدان کلیدی آمریکا در شرق آسیا – سال گذشته تصمیم گرفت با بکارگیری این سامانه پیشرفته آمریکایی توان دفاع موشکی خود را در برابر تهدیدهای موشکی کره شمالی توسعه دهد.

با وجود دیدار تاریخی ۱۲ ژوئن سران ایالات متحده و کره شمالی و توافق بر سر عاری سازی هسته‌ای شبه جزیره کره، توکیو در مورد پایبندی پیونگ یانگ به وعده‌هایش ابراز تردید کرده است.

ژاپن تاکید کرده است که سامانه موشکی خریداری شده از آمریکا فقط جنبه دفاعی دارد و تهدیدی علیه همسایگان، به ویژه روسیه که پیشتر از این موضوع ابراز نگرانی کرده است، نخواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG