لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۳

سفیر آمریکا در اسرائیل: رسانه‌های لیبرال از حماس در برابر ترامپ حمایت می‌کنند


دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسرائیل
دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسرائیل

دیوید فریدمن سفیر آمریکا در اسرائیل در مطلبی که در فاکس نیوز منتشر شده، با حمله به آنچه «رسانه های لیبرال» خوانده است، گزارشگران رسانه های آمریکائی را به جانبداری از حماس در برابر پرزیدنت ترامپ متهم کرد.

به گزارش نشریه «هیل»، آقای فریدمن نوشته است رسانه های لیبرال کشته شدگان حماس را در اعتراض های مرگبار، همزمان با گشایش سفارت آمریکا در اورشلیم پوشش دادند.

به نوشته فریدمن، مراسم گشایش یک رویداد زیبا و برجسته بود و صدها میلیون نفر ناظر رویداد بودند، اما به نظر می رسد توفیق مراسم افتتاح سفارت به مذاق رسانه های لیبرال خوش نیامد. آنها این موفقیت دیپلماتیک پرزیدنت ترامپ را بر نتابیدند. چشم انداز برایشان قابل تحمل نبود. پس حماس به نجات شان آمد. این جماعت اوباش، که در سطح بین المللی گروه تروریستی شناخته شده اند، طی شش هفته گذشته در غزه آشوب به پا کرده اند. قصدشان سیاه نمائی از یک رویداد برجسته بود.

سفیر آمریکا با حمایت از اقدام ارتش اسرائیل در تیراندازی به معترضان غزه که به مرزهای اسرائیل نزدیک می شدند، می نویسد هیچ کشوری اجازه نمی دهد مرزهایش مورد تهاجم قرار گیرد.

فریدمن افزود اغلب کشته شدگان در غزه از اعضای حماس بوده اند، گروهی که قدرت را در نوار غزه در دست دارد.

در ادامه مطلب سفیر آمده است، متاسفانه حماس به جوانان غزه گفته بود آنها می توانند با هجوم به مرزهای اسرائیل از آن بگذرند وارد اورشلیم شوند و دست به کشتار بزنند. حدود ۶۰ نفر که اغلب شان از تروریست‌های حماس بودند جان دادند، زیرا حماس از آنها به عنوان بمب جمعی استفاده کرد. آنها نه قهرمان بودند و نه آن چنانکه گفته شده، معترضان صلح جو.

راج شاه سخنگوی کاخ سفید نیز هفته پیش در ارتباط با کشته شدن فلسطینی ها به خبرنگاران گفت، مسئولیت مرگ آنها در کل با حماس است، که با علم به واکنش اسرائیل، آنها را تحریک کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد که در ارتباط با کشته شدگان غزه تشکیل جلسه داده بود، خواستار تحقیق مستقل و شفاف دراین باره شد. قطعنامه شورا به دنبال وتوی آمریکا به تصویب نرسید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG