لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۱

رهبر دموکرات ها در کنگره: حمایت حزب از اسرائیل رو به افول نیست


گزارشی از هرب کِینون در جروسلم پست

استنی هویر، مقام ارشد حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا، در جریان سفری به اسرائیل گفت حزب او به شکل چشمگیری از اسرائیل حمایت می کند. بنا بر گزارش های خبری حزب دموکرات زیر فشار جناح پیشرو حزب و سناتور برنی سندرز قرار دارد تا از موضع سنتی اش در حمایت از اسرائیل فاصله بگیرد.

استنی هویر می گوید از سه قانونگذاری که در مجلس نمایندگان به قانون جدید تحریم ایران رای منفی دادند، هیچ کدام دموکرات نیستند.

استنی هویر، قائم مقام رهبر اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا، با اذعان به نظرات متفاوت میان دولت اسرائیل و حزب دموکرات گفت روابط دو کشور به یک نخست وزیر و یک رییس جمهور منوط نیست: «اتفاق نظر این است که امنیت اسرائیل برای امنیت ایالات متحده آمریکا حیاتی است».

در این سفر به اسرائیل نوزده قانونگذار دموکرات و سی و سه قانونگذار جمهوریخواه حضور دارند.

هیات حزب دموکرات هفته گذشته وارد اسرائیل شد و چهارشنبه آن کشور را ترک می کند، اما هیات حزب جمهوریخواه دوشنبه پا به اسرائیل گذاشت و هفته آینده به آمریکا باز می گردد.

کوین مک کارتی، رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، در راس یک هیات بلندپایه کنگره به اسرائیل رفته است و در کنار استنی هویر با خبرنگاران صحبت می کرد.

قانونگذاران آمریکایی چهارشنبه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، و سپس با محمود عباس، رهبر فلسطینیان، ملاقات می کنند.

این سفر به همت «بنیاد آموزش آمریکا اسرائیل» که بنیادی مستقل در ارتباط با «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» یا «ایپک» است برنامه ریزی شد.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG