لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۳

ژنرال دمپسی در اسرائیل: توافق جامع ایران را از تبديل شدن به يک قدرت اتمی باز می دارد


ژنرال دمپسی در اسرائیل: آمریکا برتری نظامی خود در منطقه را حفظ خواهد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا در پاسخ به نگرانی های اسرائيل در زمينه توافق احتمالی در ارتباط با برنامه اتمی ايران و قدرت گيری نظامی ايران در منطقه به مقام های اسرائيلی اطمينان داده است که آمريکا برتری نظامی خود را در منطقه از دست نخواهد داد.

ژنرال دمپسی قول داده است، دفاع هوايی و زمينی، و امنيت دريايی و سايبری اسرائيل را تقويت کند. او می گويد، با رسيدن به يک توافق جامع با ايران در بلندمدت بهتر می توان ايران را از تبديل شدن به يک قدرت هسته ای در منطقه بازداشت.

مارتين دمپسی، رئيس ستاد مشترک نيروهای مسلح آمريکا در خلال سفر خود به اسرائيل روز چهارشنبه با رووین ریولین رئيس جمهوری اسرائيل در اورشليم ديدار داشت.

سفر چند روز گذشته مقام های آمريکايی، جان برنن، رئيس سازمان اطلاعات مرکزی آمريکا، سی آی ای و اکنون ژنرال دمپسی، در آستانه فرا رسيدن آخرين ضرب الاجل مذاکرات اتمی ايران، و ابراز نگرانی های پی در پی اسرائيل از بی اثر بودن توافق در جلوگيری از فعاليت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

رئیس جمهوری اسرائیل گفت که ايران باعث ارعاب اسرائيل می شود.

به گفته رئیس جمهوری اسلرائیل، ایران با ارسال بيش از ۱۰۰ هزار راکت که همه به طرف اسرائيل نشانه گيری شده باعث وحشت ما می شوند.

ژنرال دمپسی هم در پاسخ به نگرانی رئيس جمهوری اسرائيل تأييد کرد که تفاهم لازمۀ مقابله با چالش های امنيتی است.

ژنرال دمپسی گفت برای تداوم مبارزه با چالش های امنيتی بايد تفاهم ايجاد شود، چون اين چالش ها نه فقط برای اسرائيل، برای آمريکا هم خطرناک است.

XS
SM
MD
LG