لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۸

آمریکا حمله به کنیسه اسرائیلی را محکوم می کند


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا حمله تروریستی اخیر به یک کنیسه اسرائیلی که در آن پنج انسان بی گناه، از جمله سه آمریکایی، کشته شدند را به شدت محکوم کرده است.

آقای اوباما در بیانیه ای گفت «هیچ توجیهی برای چنین حملاتی علیه غیرنظامیان بی گناه وجود ندارد. مردم آمریکا با قربانیان و خانواده های تمام کسانی که در این حمله دهشتناک و در خشونت های دیگر کشته و مجروح شدند، همدرد هستند »

رئیس جمهوری آمریکا رهبران و شهروندان عادی اسرائیلی و فلسطینی را ترغیب کرد برای کاهش تنش با یکدیگر همکاری کنند، خشونت را رد کنند، و در جستجوی راهی برای پیشرفت به سوی صلح برآیند.

ایالات متحده آمریکا از بیانیه محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در محکومیت حمله به کنیسه در اورشلیم استقبال کرد.

پرزیدنت اوباما در گفتگو با خبرنگاران همچنین گفت «عاملان این جنایت، نماینده نوعی افراطگرایی هستند که تمام خاورمیانه را به فرورفتن در گردابی که بیرون آمدن از آن بسیار دشوار خواهد بود، تهدید می کند، و ما می دانیم این خشونت چگونه می تواند در گذر زمان بدتر شود.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود «ما باید به خودمان یادآور شویم که اکثریت فلسطینی ها و اسرائیلی ها خواهان صلح هستند، می خواهند قادر باشند خانواده هایشان را بزرگ کنند، و بدانند سالم و در امان هستند.»

آقای اوباما اظهار داشت «آمریکا می خواهد با تمام طرف ها کار کند تا چنین خواستی را واقعیت بخشد و تندروهایی که موجب حملاتی چنین دهشتناک می شوند را منزوی سازد.»

XS
SM
MD
LG