لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۲۸

نخستین پایگاه نظامی آمریکا در اسرائیل آغاز به کار کرد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

در پایگاه نظامی مشترکی که روز دوشنبه درخاک اسرائیل گشایش یافت، ده ها نظامی روی سامانه دفاع موشکی کار می کنند.

اسرائیل در سال های اخیر در باره توسعه روز افزون موشک های دور برد ایران ابراز نگرانی کرده و سامانه چندلایه ای دفاع موشکی مشترک با آمریکا در برابر موشک های هدایت شونده ایران ، موشک های شلیک شده از لبنان و نوار غزه به کار گرفته خواهد شد.

سرلشگر زویکا هایموویچ فرمانده نیروی هوائی اسرائیل آغاز به کار این پایگاه را پیامی مهم قلمداد کرد که نشان می دهد اسرائیل سامانه واکنش به تهدیدها را بهبود بخشیده و آمادگی بیشتری خواهد داشت.با این همه ناظران، گشایش این سامانه در پایگاه نیروی هوایی اسرائیل را تنها از نظر نمادین با اهمیت می دانند و می گویند این سامانه تغییر عملیاتی چندانی ایجاد نخواهد کرد.

اسرائیل در زمینه دفاع موشکی چندلایه ای خود از سامانه موشکی آرو،، گنبد آهنین، و دیوید سلینگ استفاده می کند. سامانه آرو برای مقابله با موشک های دور برد ایران، سامانه گنبد آهنین برای دفاع در برابر موشک پرانی از نوار غزه، و سامانه دیوید سلینگ برای دفاع در برابر موشک های حزب اله لبنان تعبیه شده است.

با مداخله روز افزون ایران در جنگ داخلی سوریه ، اسرائیل نگران آن است که تهران و گروه دست نشانده اش حزب اله لبنان در مرزهای این کشور با سوریه، به حضور بلندمدت خود ادامه دهند.

اسرائیل ایران را بزرگترین دشمن خود می داند، چون حکومت ایران به گروه های مخالف اسرائیل از جمله حزب اﻟله و حماس کمک های نظامی و مالی می کند، و مقام های تهران مدام شعار نابودی اسرائیل را سرمی دهند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG