لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۱

مقام های آمریکا نگرانند اقدامات ضد ایرانی اسرائیل در سوریه به ضررشان تمام شود


FILE - Israeli soldiers stand guard atop a watch tower along the Israel-Gaza Strip border, May 15, 2018.
FILE - Israeli soldiers stand guard atop a watch tower along the Israel-Gaza Strip border, May 15, 2018.

گزارشی در روزنامه هاآرتض

اگر ایران باور داشته باشد که ایالات متحده در پس حملات اسرائیل است، می تواند شبه نظامیان مورد حمایت اش را به حمله به نیروهای آمریکا در منطقه تحریک کند.

وال استریت جورنال روز یکشنبه گزارش داد، مقام های نظامی آمریکا نگران کارزار اسرائیل علیه ایران در سوریه اند که با استقبال کاخ سفید روبرو شده است.

یک مقام ارشد ارتش آمریکا می گوید: «این برای ما یک نگرانی فزاینده است.» بنا بر این گزارش، مقام های نظامی ایالات متحده نگران هستند ایران به این باور برسد که آمریکا پشت حملات در سوریه قرار دارد یا این که ایالات متحده اسرائیلی ها را با اطلاعات امنیتی برای انجام این حملات تغذیه می کند؛ این امر می تواند حملات شبه نظامیان وابسته به ایران به نیروهای آمریکا در منطقه را در پی داشته باشد.

مقام های آمریکا به خصوص نسبت به امنیت بیش از ۵ هزار نیروی آمریکایی مستقر در عراق ابراز نگرانی کرده اند.

ارتش اسرائیل ماه گذشته اعلام کرد از آغاز سال ۲۰۱۷ تا کنون حدود ۲۰۰ پرواز عملیاتی در سوریه انجام داده است تا برنامه ایران برای استقرار در سوریه و انتقال تسلیحات به حزب الله را ناکام بگذارد. بمباران های اسرائیل در ژانویه ۲۰۱۲، کمتر از یک سال پس از گسترش جنگ داخلی سوریه، شروع شد.

در پی سقوط اخیر یک هواپیمای جاسوسی روسی در سوریه با آتش موشک ضد هوایی ارتش بشار اسد، روسیه موضع محکم تری در برابر فعالیت نیروی هوایی اسرائیل در شمال سوریه اتخاذ کرده است. هواپیمای روسی در پایان یک حمله هوایی اسرائیل در نزدیکی لاذقیه در شمال غربی سوریه هدف قرار گرفته و سرنگون شده بود.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG