لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۲

لایحه قطع کمک به تروریست های فلسطینی در مجلس نمایندگان تصویب شد


مجلس نمایندگان آمریکا سه شنبه لایحه ای را با اکثریت قاطع تصویب کرد که کمک های مالی آمریکا از محل مالیات عمومی به دولت فلسطینی را در صورت ادامه کمک رام الله به تروریست ها قطع می کند.

به گزارش واشنگتن فری بیکن ، «قانون تیلور فورس» که بدون هیچ مخالفتی تصویب شد ایالات متحده را یک گام به لغو حمایت مالی واشنگتن از تشکیلات خودگردان فلسطینی در صورت پایان نیافتن «پول برای قتل» نزدیک تر می کند. دولت محمود عباس سالانه ۳۰۰ میلیون دلار به تروریست ها و خانواده هایشان پرداخت می کند. طرح مصوب مجلس نمایندگان اینک راهی مجلس سنا می شود.

اد رویس، رییس جمهوریخواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت در همکاری با همتایان خود در مجلس سنا می کوشد از تصویب سریع این طرح اطمینان حاصل کند تا «آمریکا هیچ نقشی حتی غیرمستقیم در این رفتار نداشته باشد.»

عنوان این طرح از اسم یک آمریکایی گرفته شده است که سال گذشته در اسرائیل در حمله یک فلسطینی با چاقو کشته شد. کاخ سفید حمایت خود از این طرح را ماه سپتامبر اعلام کرده بود.

الیوت انگل، عضو ارشد دموکرات کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، گفت هدف از این طرح توقف سیاست پرداخت پول به تروریست های دولت فلسطینی است که مشوق حملات تروریستی بوده است و گفتگوهای صلح را تهدید می کند.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG