لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۰

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل در کنار آمریکا ایستاده است


نخست وزیر اسرائیل با قدردانی از اقدام «قاطع، قوی و سریع» دونالد ترامپ رئیس جمهوری برای صدور فرمان کشتن قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای آمریکایی در بغداد، تاکید کرد که اسرائیل کاملا در کنار آمریکا ایستاده است.

بنیامین نتانیاهو، روز یکشنبه ۱۵ دی ماه در جلسه دولت این کشور گفت: قاسم سلیمانی «مسئول کشتار» اتباع آمریکایی و بسیاری دیگر از مردم بی‌گناه در دهه‌های اخیر و در همین روزها بود.

او افزود: سلیمانی آغازگر، طراح و مجری حملات تروریستی بسیاری در خاورمیانه و فراتر از آن بود.

نتانیاهو همچنین گفت که «پرزیدنت ترامپ قاطع، قوی و سریع اقدام کرد و شایسته هر نوع قدردانی است. می‌خواهم دوباره تصریح کنم، اسرائیل در مبارزه به‌حق آمریکا برای امنیت، صلح و دفاع از خود، کاملا در کنار این کشور ایستاده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا پیش از این تصمیم قاطع پرزیدنت ترامپ را اقدامی در برابر «یک دولت حامی تروریسم» خوانده و در توئیتر خود نوشت که «پرزیدنت ترامپ دیروز یک تصمیم قاطع گرفت و با از بین بردن یک شیطان صفت که مسئول مرگ هزاران آمریکایی بود، در برابر دولت حامی تروریست ایستاد.»

در نخستین ساعات روز جمعه به وقت محلی، خودروی حامل قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس،‌ معاون فرمانده حشد الشعبی، و همراهان آنها در یک حمله هوایی در فرودگاه بغداد توسط نیروهای آمریکا مورد هدف قرار گرفت. وزارت دفاع آمریکا اعلام که این حمله به دستور پرزیدنت ترامپ و برای محافظت از پرسنل ایالات متحده صورت گرفت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG