لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۶

انتقاد رسانه‌ای و دانشگاهی اسرائیل از "کوتاهی" دولت اوباما در آزادی مامور سابق اف‌بی‌آی


آقای لوینسون نه سال است که ناپدید شده است.
آقای لوینسون نه سال است که ناپدید شده است.

برخی از شخصیتهای رسانه‌ای و دانشگاهی اسرائیلی به علت آنچه آن‌ها کوتاهی پرزیدنت اوباما در آزاد کردن رابرت لوینسون، مامور سابق اف‌بی‌آی می نامند، شدیدا از او انتقاد کردند.

کارولین گلیک، معاون سردبیر ارشد روزنامه جروزالم پست نوشته که آقای اوباما به خاطر اینکه نتوانسته آقای لوینسون را به خانه برگرداند، عملا حکم مرگ وی را امضا کرده است.

جوزف اولمرت که در دانشگاه کارولینای جنوبی تدریس می‌کند عدم اصرار آقای اوباما بر آزادی لوینسون را نشانگر کوتاه آمدن رییس جمهوری آمریکا در برابر ایران دانست.

اما از سوی دیگر اتحادیه ضد افترا، که کلیدی‌ترین وظیفه‌اش مقابله با یهودستیزی است، صرفا ابراز امیدواری کرده که آقای لوینسون به زودی آزاد شود.

کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به ایپک، بزگ‌ترین لابی سیاستهای تل‌آویو در آمریکا در این مورد هیچگونه اظهار نظری نکرده است.

در پی توافق آمریکا و ایران، چهار آمریکایی ایرانی تبار از زندان در ایران آزاد شدند.

در ازای آن واشنگتن هفت ایرانی که شش تن آن‌ها دارای تابعیت آمریکایی هستند، آزاد کرد.

ادعای این افراد در حالی بیان می شود که سخنگوی کاخ سفید می گوید باراک اوباما و دولت او بارها مقامات ایران را برای ارائه اطلاعاتی در باره رابرت لوینسون ، مامور سابق اداره آگاهی فدرال – اف بی آی -زیر فشار گذاشته اند.

جاشوا ارنست روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت کاخ سفید بر این باور است که لوینسون دیگر در ایران نیست اما به وارد آوردن فشار بر ایرانی ها جهت ارائه هر اطلاعاتی که ممکن است در باره او داشته باشند ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG