لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۹

استقبال دو وزیر اسرائیلی از خبر انتصاب بولتون به سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید


تایمز اسرائیل در گزارشی نوشت: در اسرائیل دو وزیر از حزب دست راستی «خانه یهود» و وزیر دیگری از حزب حاکم «لیکود» معرفی جان بولتون به مقام مشاور جدید امنیت ملی پرزیدنت ترامپ را تبریک گفتند.

نفتالی بنت، وزیر آموزش اسرائیل، در توییتی معرفی جان بولتون را که از مخالفان توافق هسته ای ایران است «انتصابی عالی» و او را «دوست مقتدر اسرائیل» توصیف کرد.

زِیو الکین، وزیر محیط زیست اسرائیل، در مصاحبه ای رادیویی درباره بولتون گفت: «او بی تردید طی سال ها از جمله در مقام سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد دوست اسرائیل بوده است. تردید ندارم که کار با او برای ما راحت خواهد بود.»

آیِلِت شاکِد، وزیر دادگستری اسرائیل، در توییتی به عبری، نوشت: «پرزیدنت ترامپ به انتصاب دوستان حقیقی اسرائیل به مقام های ارشد ادامه می دهد. جان بولتون یکی از عالی ترین است.» او می گوید بولتون با خود «تجربه ای فراوان و تفکری بدیع» به همراه می آورد. به گفته وزیر دادگستری دولت نتانیاهو «دولت ترامپ به یکی از همراه ترین دولت های تمام دوران با اسرائیل بدل می شود».

مایکل اورن، معاون امور دیپلماسی نخست وزیر اسرائیل، ضمن استقبال از معرفی بولتون در مصاحبه ای با رسانه ای عبری گفت این نشانه ای از پایان توافق هسته ای ایران و رویکردی شدیدتر در برابر فلسطینیان است: «عمر توافق هسته ای که در شکل کنونی اش وحشتناک است به پایان خود نزدیک می شود.»

اورن با اشاره به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، گفت: «از هم اکنون ابومازن پیش از تصمیم به بی احترامی به پرزیدنت ترامپ و نمایندگانش باید جدی تر فکر کند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG