لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۶

نماینده آمریکا: تحریم های ایران به قطع جریان تامین مالی حماس و حزب الله کمک می کند


گزارشی از هِرب کینون در جروزالم پست

برایان هوک، نماینده ویژه واشنگتن در امور ایران، می گوید آمریکا به دنبال اعمال تحریم ها بر ایران در موقعیت مسدود کردن راه حمایت مالی تهران از گروه های تروریستی در منطقه قرار دارد.

برایان هوک روز پنج شنبه پیش از دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، گفت «اکنون که تحریم ها دوباره به اجرا گذاشته شده، در موضعی قرار داریم که واقعا دنبال جریان های مالی برویم که ایران برای تامین حماس و حزب الله، تکثیر موشک و تمام تهدیدها علیه صلح و امنیت استفاده می کند.»

هوک به نتانیاهو گفت او «شریکی فوق العاده و متعهد در این ماجرا بوده و ما از تمام حمایت های او بسیار قدردان هستیم».

نخست وزیر اسرائیل از برایان هوک با تبریک به ایالات متحده برای «تحریم های قوی علیه ایران» استقبال کرد.

نتانیاهو این تحریم ها را «مهم ترین اقدام انجام گرفته علیه متخاصم ترین قدرت منطقه» توصیف کرد. نخست وزیر اسرائیل گفت تحریم ها «قدم بسیار مهمی در استقرار دوباره صلح در منطقه و در جهان است».

مقام مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه ای با شبکه ۲۴ تلویزیون اسرائیل گفته بود تحریم ها «فرصتی برای دستیابی به یک توافق بهتر است که نه تنها به برنامه هسته ای ایران می پردازد بلکه موشک های بین قاره ای بالیستیک، تروریسم، تهدیدهای سایبری، تامین مالی ترور، تخاصم دریایی و حمایت ها از حزب الله و حماس را مورد رسیدگی قرار می دهد».

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG