لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۵

آمریکا می گوید دست یابی ایران به بمب فوری نیست


علیرغم اظهارات وزیر دفاع اسراییل که واشنگتن ارزیابی خود را نسبت به برنامه اتمی ایران تغییر داده، آمریکا هنوز بر این باور است که ایران در آستانه ساختن تسلیحات اتمی قرار ندارد.

سخنگوی شورای امنیت ملی روز جمعه تاکید کرد ارزیابی دولت آمریکا همچنان این است که ایران به هدف دست یابی به اسلحه اتمی نزدیک نیست و معتقد است هنوز فرصت هست کوشش های دیپلماتیک برای بازداشتن آن از چنین کاری ادامه پیدا کند.
اهود باراک وزیر دفاع اسراییل روز پنجشنبه به رادیو اسراییل گفت گزارش اطلاعاتی جدید آمریکا ارزیابی واشنگتن را به نظر جامعه اطلاعاتی آمریکا که جمهوری اسلامی به پیشرفت عمده ای در جهت کسب توانایی اتمی نظامی نائل شده است نزدیکتر می سازد.

باراک نظر خود را در پاسخ به گزارشی در روزنامه هاآراتص ابراز داشت که در آن گفته می شد پرزیدنت باراک اوباما گزارش ارزیابی اطلاعاتی جدیدی دریافت کرده است که ارزیابی اسراییل از پیشرفت ایران را منعکس می کند.

هاآراتص روز جمعه به نقل از یک مقام ارشد نامشخص اسراییلی گفت بدلیل تهدید اتمی ایران، «شمشیری که روی گردن ما گذاشته شده از آنچه پیش از جنگ شش روزه در ۱۹۶۷ بود تیزتر است».

یدیوث آهارانوث روزنامه دیگر اسراییلی روز جمعه گفت باراک و نتانیاهو نخست وزیر مایل هستند پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به مراکز اتمی ایران حمله کنند، اما مقامات ارشد ارتش و آژانس های اطلاعاتی اسراییل به چنین اقدامی مخالف هستند.
XS
SM
MD
LG