لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۳

ناتالی پورتمن پا به عرصه گارگردانی گذاشت


"روایتی از عشق و تاریکی" (A Tale of Love and Darkness) نخستین فیلم ناتالی پورتمن، بازیگر آمریکایی اسرائیلی تبار و برنده جایزه سینمایی اسکار، در مقام کارگردان است.

این فیلم داستان شکل گیری اسرائیل را روایت می کند و در حاشیه آن، داستان پسربچه ای که با واقعیت های زندگی و مرگ آشنا می شود.

خانم پورتمن با بیان این که فیلم حاوی پیام سیاسی نیست، می گوید "روایتی از عشق و تاریکی" بیشتر در مورد خانواده "آموس آز" یکی از رهبران خواهان صلح اسرائیل است؛ اما باقی داستان جنبه سیاسی ندارد.

ناتالی پورتمن در مراسم اکران فیلم "روایتی از عشق و تاریکی" در جشنواره کن
ناتالی پورتمن در مراسم اکران فیلم "روایتی از عشق و تاریکی" در جشنواره کن

داستان این فیلم برگرفته از کتاب شرح زندگی آموس آز نوشته خود اوست و رابطه اش با مادر خود در دوران نوجوانی، و همچنین شروع حرفه نویسندگی اش را دنبال می کند.

ناتالی پورتمن، که خود متولد اسرائیل است، هم فیلمنامه "روایتی از عشق و تاریکی" را نوشته و هم در آن ایفای نقش می کند. گفتنی است که این فیلم به زبان عبری تهیه شده است.

وی عقیده دارد زبان در روایت داستان و به تصویر کشیدن شخصیتی به این بزرگی، مهم است و می گوید، برای "درک مکان و شخصیت ها"، به اصالت زبان نیاز داریم.

تریلر فیلم "روایتی از عشق و تاریکی"

ناتالی پورتمن در این فیلم در نقش مادر آز بازی می کند. اما برای نخستین بار است که در پشت دوربین نیز نقش دارد.

او به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که از اولین تجربه هایش جلوی دوربین، به کارگردانی هم فکر کرده است؛ چون به نظر او، از این راه است که می توان دید خود را ابراز کرد.

به گفته خانم پورتمن "وقتی بازیگر هستی، به کارگردان کمک می کنی تا دید خودش را ابراز کند. بنابر این برای من همیشه یک رویا بود. ۱۰ سال پیش که کتاب روایتی از عشق و تاریکی را خوندم، با نثر زیبایی که داشت همان لحظه در ذهنم تصاویر داستان شکل گرفت و می توانستم فیلم را ببینم. همین باعث شد که بخواهم اولین فیلم خودم را بسازم."

فیلم "روایتی از عشق و تاریکی" که در جشنواره فیلم کن در بخش فیلم های رقابتی شرکت کرده بود، از روز جمعه به سنیماهای آمریکا می آید.

XS
SM
MD
LG