لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۷

مایک پنس: رژیم ایران را برای اقدامات مخرب و ویرانگرش پاسخگو می‌دانیم


معاون رئیس جمهوری ایالات متحده می‌گوید که آمریکا، رژیم ایران را برای اقدامات مخرب و ویرانگرش پاسخگو می‌داند.

مایک پنس قبل از ظهر دوشنبه ۱۲ اسفند در کنفرانس سالانه «کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل» موسوم به «اِیپک» سخنرانی کرد و بخشی از سخنان خود را به مقابله با تهدیدات جمهوری اسلامی علیه اسرائیل اختصاص داد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت: «دولت قبلی آمریکا توافقی را امضا کرد که رسیدن ایران به سلاح‌های هسته‌ای را نزدیک می کرد. اما پرزیدنت ترامپ همانطور که وعده داده بود آمریکا را از این توافق فاجعه بار خارج کرد.»

وی افزود: «فشار حداکثری ما بر جمهوری اسلامی ادامه دارد. ما با نفوذ و اقدامات بی‌ثبات کننده ایران مقابله می‌کنیم. ما اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای دست یابد.»

آقای پنس افزود: «دستور پرزیدنت ترامپ برای کشتن قاسم سلیمانی، یکی از خطرناک‌ترین تروریست‌های جهان، کار درستی بود. ... این را به برخی نامزد‌های دموکرات می‌گویم؛ رهبری یعنی این که از جان آمریکایی‌ها دربرابر تهدیدات تروریستی محافظت شود.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود درباره فشار بر جمهوری اسلامی گفت: «ما رژیم ایران را برای اقدامات مخرب و ویرانگرش پاسخگو می‌دانیم. کارزار فشار حداکثری ما بر ایران ادامه دارد. اقتصاد ایران تحت تحریم‌های آمریکا آسیب دیده است. مردم ایران علیه رژیم برخاستند. اکنون وقت آن است که مقامات جمهوری اسلامی تصمیم بگیرند: آنها یا باید با مردم خود همراه شود یا این که به حمایت از گروه‌های نیابتی ادامه دهند. ایالات متحده آماده است با کسانی که جویای صلح هستند مذاکره کند.»

نسخه کامل این سخنان را با ترجمه همزمان از فیسبوک صدای آمریکا ببینید:

قرار است، عصر دوشنبه نیز مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده در این کنفرانس سخنرانی خواهد کرد.

🔺 به طور زنده و با ترجمه همزمان به فارسی از صدای آمریکا دنبال کنید:

نشست سالانه «اِیپک» از روز یکشنبه آغاز شد و تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

در روز یکشنبه، برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در «اِیپک» با اشاره به سرکوب اعتراضات مردم ایران توسط رژیم گفت که جمهوری اسلامی نگران از دست دادن حمایت مردم در داخل است.

در نشست یکشنبه بنیامین نتانیاهو و رقیب او در انتخابات ۱۲ اسفند نیز هر کدام جداگانه از طریق ویدئو کنفرانس با حاضران سخن گفتند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG