لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

آمریکا با اسلام در جنگ نیست


پرزیدنت باراک اوباما در سخنانی در کنفرانسی که برای بررسی راه های مقابله با افراطگرایی خشن در واشنگتن برپا شده بود، تاکید کرد در جنگ با القاعده و داعش «ما با اسلام نمی جنگیم. با مردمی که اسلام را به ضلالت کشانده اند در جنک هستیم.»

*** آنها سعی دارند خودشان را رهبران مذهبی، و جهادگرانی که از اسلام دفاع می کنند تصویر کنند. ما هرگز نباید فرضیه ای را که مطرح می سازند، قبول کنیم، زیرا دروغ است؛ و نیز نباید به این تروریست ها مشروعیت مذهبی را که می خواهند داد. آنها رهبران مذهبی نیستند؛ تروریست هستند.

پرزیدنت اوباما گفت برنامه کار القاعده و داعش، که از متون گزینشی اسلامی گرفته می شود، به تعبیر نادرستی که از اسلام دارند متکی است، و نوعی برخورد تمدن ها وجود دارد:

*** البته تروریست ها از سوی یک میلیارد مسلمان که ایدئولوژی نفرت انگیز آنها را رد می کنند، حرف نمی زنند.

در مورد برخورد تمدن ها، پرزیدنت اوباما یادآور شد «در آمریکا، اسلام در بافت کشور، از زمان ایجاد آن، تنیده شده است»

*** نسل های مهاجران مسلمان به اینجا آمدند و به عنوان کشاورز، بازرگان و کارگر کارخانه کار کردند، به کشیدن خطوط راه آهن و ساختن جاده در آمریکا کمک کردند. آمریکائیان مسلمان از جوامع ما به عنوان افسران پلیس، آتش نشان، و پاسخ دهندگان به سوانح حفاظت می کنند ... در گورستان هایی در سراسر کشور، قهرمانان آمریکایی مسلمان آرمیده اند و برای دفاع از همه از جان خود گذشتند.

آقای اوباما گفت این داستانی است که تروریست ها نمی خواهند جهان بشنود. مسلمانان در آمریکا موفق هستند و شکوفا می شوند. زیرا وقتی واقعیت شناخته شود، دروغ بودن تبلیغات آنها فاش خواهد شد.

آقای اوباما همچنین از آمریکائیان خواست داستان مسلمانان در آمریکا را از یاد نبرند، زیرا به یاد همه ما می آورد که نفرت و تعصب، جایی در کشور ما ندارد.

XS
SM
MD
LG