لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۸

داعش همچنان قربانی می گیرد


گروه دولت اسلامی ، با جدید ترین آدم ربائی ها در استان حمص در مرکز سوریه،به حمله به غیر نظامیان بی گناه ادامه می دهد. در آنجا افراد گروه تروریستی، حدود ۲۳۰ نفر، راربودند که شامل مسیحیان نیز می شوند. حملات داعش همچنین به دربدری حدود ۲ هزار نفر از روستاهای نزدیک منجرشده است.

بنا به گزارش ۲۰۱۴ حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا، برخی از جوامعی که داعش بر آنها حاکم است، پرداخت جزیه – مالیات های مذهبی - تغییر اجباری مذهب، انهدام مکان های مذهبی، و اخراج جوامع اقلیت را تجربه کردند. مسیحیان حدود ۱۰ درصد جمعیت سوریه را که از ۱۷ میلیون نفر بیشتر است تشکیل می دهند.

در ماه فوریه، داعش به روستاهای محل سکونت مسیحیان آسوری در استان حسکه سوریه حمله کرد، و ده ها غیر نظامی، شامل زنان، کودکان، کشیشان و سالمندان را ربود، و خانه ها و کلیساها را به آتش کشید. آن حملات حدود ۳ هزار نفر را دربدر کرد.

این حقیقت که داعش آگاهانه غیر نظامیان را هدف می گیرد ، شاهد ببشتری بر جنایتکاری و بی رحمی آن علیه تمام کسانی است که با باورهای مسموم آن موافق نیستند. داعش به خباثت علیه بی گناهان تمام ادیان ادامه می دهد، و اکثر قربانیانش مسلمان بوده اند.

مردم تمام ادیان و بسیاری از رهبران مذهبی در سراسر جهان در محکوم ساختن ضلالت داعش، قتل های جمعی آن، تجاوز به زنان و دختران، بردگی جنسی ، شلاق ، سنگسار، به صلیب کشیدن و قتل گروگان ها ، به یکدیگر پیوسته اند.

ایالات متحده آمریکا می خواهد تمام غیر نظامیانی که داعش به اسارت گرفته است، بی درنگ و بدون هیچ شرطی آزاد شوند. و برای کمک به پایان بخشیدن به این اعمال دهشتناک، همچنان خود را به هدایت ائتلاف جهانی جهت مقابله با داعش متعهد می بیند.

XS
SM
MD
LG