لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

امریکا حملات داعش درعراق را محکوم می کند


در موج بمب گذاری ها و انفجارهای اخیر داعش در بغداد و پیرامون آن، ده ها تن کشته شده اند. داعش اغلب بمب اندازان انتحاری را به محله های پرجمعیت و اکثرا شیعه نشین پایتخت عراق می فرستد. آمریکا این زنجیره خبیثانه حملات انتحاری و حملات دیگری را که توسط این گروه انجام می گیرد بشدت محکوم می کند .

کشته شدگان ، شهروندان شجاع عراقی از هر قشری را شامل می شوند، از جمله احمد الخفاجی، عضو برگزیده پارلمان از استان بصره، و سرلشکر احمد سدّاک الدولیمی، رئیس پلیس استان انبار. امریکا متعهد است برای پایان دادن به این آفت تروریستی با دولت عراق و شریکان ائتلاف کار کند، و به هدف گرفتن رهبران، رزمندگان، تدارکات و تسلیحات، تاسیسات و امنگاه های داعش ادامه خواهد داد، در همین حال برای افزایش توانایی نیروهای امنیتی عراق که بتوانند با آن مقابله کنند کار می کند.

داعش از طریق این عملیات می خواهد بافت متنوع جامعه عراق را پاره کند، کاری که در دهه گذشته، در شکل اولیه خود، القاعده در عراق، سعی داشته است انجام دهد. مردم عراق پیشتر برگشت پذیری خود را در برابر این پدیده تروریستی نشان داده اند، و با متحد شدن جهان در پشت پیکاری جهانی برای تضعیف داعش و شکست دادن آن، بار دیگر فائق خواهند شد.

بیش از ۶۰ شریک ائتلاف خود را به هدف از بین بردن تهدید داعش متعهد ساخته اند و در ظرفیت های گوناگون به کوشش برای نبرد با آن در عراق، منطقه و فراتر، کمک کرده اند.

امریکا به حمایت از تمام شهروندان عراقی، از تمام بخش های کشور، در حالی که برای ریشه کن کردن تند روهای خشن، و پیشبرد یک حکومت متحد، فدرال، کثرت گرا و دمکرات کار می کنند، ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG