لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۹

گسترش ائتلاف بین المللی علیه داعش


ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا برای تضعیف و نابودی داعش ، گسترده می شود.

ایالات متحده آمریکا از تصمیم دولت استرالیا به اعزام هواپیماهای جنگی برای شرکت در حملات هوایی علیه داعش در عراق، و نیز از قصد این کشور برای استقرار نیروهای ویژه در عراق به منظور راهنمایی و کمک به نیروهای امنیتی استقبال می کند. این اقدام ها، تداوم رهبری و قاطعیت استرالیا را برای پرداختن به چالش های امنیتی که استرالیا، مردم آن، و جامعه گسترده تر بین المللی را تهدید می کند، نشان می دهد.

آمریکا همچنین از تصمیم پارلمان دانمارک به تصویب پیوستن جنگنده های اف – ۱۶ به نیروهای آمریکایی، عراقی و بین المللی در کوبیدن مواضع داعش در عراق و تامین مربی برای آموزش نیروهای امنیتی عراق و یاری آنها استقبال می کند.

پارلمان ترکیه رای داده است به ارتش اجازه داده شود برای مقابله با تهدیدهایی که متوجه امنیت کشور است، در عراق و سوریه وارد عمل شود.

امریکا به کار با شریکان بین المللی خود برای گسترش رویکردی فراگیر جهت تضیعف داعش و شکست نهایی آن از طریق ابزارهای گوناگون ادامه خواهد داد.

جان آلن، نماینده ویژه رئیس جمهوری برای ائتلاف جهانی علیه داعش گفت یک عنصر مهم استراتژی این است که جریان رزمندگان خارجی متوقف و منابع درآمد آن قطع شود.

یک جنبه دیگر شکست دادن داعش، حمایت از صداهایی در عراق، در منطقه و در سراسر جهان است که آنچه را داعش براستی نمایندگی می کند، افشا می کنند. در پایان سپتامبر، ۱۲۰ اندیشه مند اسلامی از سراسر جهان در نامه ای سرگشاده گفتند رهبران داعش اسلام را به نادرست «مذهب خشونت، بی رحمی، شکنجه و قتل» معرفی کرده اند.

ژنرال الن گفت مهم است نگرش دیگری برای آینده عرضه شود، و افزود «داعش جوانان ناراحت و سرخورده را به عوامل بالقوه ترور تبدیل می کند. برای ایستادگی در برابر وسوسه داعش، این جوانان باید آینده متفاوتی را باور کنند، آینده ای مداراگر با امید اقتصادی برای همه.»

ایالات متحده آمریکا و ائتلاف بین المللی، در جنگ با داعش و تمامی معیارها و نگرش های آن، در کنار عراق ایستاده اند.

XS
SM
MD
LG