لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۲

دولت امریکا گردن زدن دومین آمریکایی را محکوم می کند


ایالات متحده آمریکا گردن زدن بی رحمانه و وحشیانه استیون ساتلوف دومین روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش را بشدت محکوم می کند.

پرزیدنت اوباما گفت : «این قاتلان اگر فکر می کنند با کشتن امریکاییان بی گناه مانند استیون چیزی به دست خواهند آورد، پیشاپیش شکست خورده اند. به این دلیل که امریکاییان، همانند مردم سراسر جهان، از بربریت آنها متنفرند. ما مرعوب نخواهیم شد.»

آقای اوباما گفت اعمال دهشتناک داعش، «فقط ما را به عنوان یک کشور متحد می سازد و اراده ما را برای نبرد با این تروریست ها تقویت می کند.» رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد کسانی که مرتکب آسیب رساندن به امریکاییان می شوند، «خواهند آموخت ما از یاد نخواهیم برد، هرجا باشند دنبالشان خواهیم کرد و عدالت اجرا خواهد شد.»

آقای اوباما گفت آمریکا کسانی را که مرتکب این جنایات وحشتناک علیه جیمز فولی و استیون ساتلوف شدند به دست عدالت خواهد سپرد، و با تلاشی گسترده تر، به رهبری اقدام های منطقه ای و بین المللی علیه آن نگرش وحشیانه و درنهایت توخالی که داعش نماینده آن است، ادامه خواهد داد.

پرزیدنت اوباما گفت هدف اکنون این است که «جهان عرب، خاورمیانه، جهان اسلام، همراه با جامعه بین المللی، برای منزوی ساختن داعش بسیج شوند – این نماد خاص افراط گرایی پیش و بیش از همه، برای جهان اسلام، جهان عرب و شمال افریقا، و مردمی که در آنجا زندگی می کنند، ویران کننده است.

مردم این نقاط هستند که جدی ترین آسیب را می بینند و پیوسته با خطر کشته شدن روبرو هستند. باید به شیوه ای پویا و کارساز با آن بجنگیم، و من یقین دارم قادر به چنین کاری خواهیم بود.»

XS
SM
MD
LG