لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۹

قتل خبرنگار آمریکایی توسط داعش


قتل بی رحمانه جیمز فولی روزنامه نگار آمریکایی توسط داعش، آمریکا را به وحشت انداخته است. او ۴۰ سال داشت و نزدیک ۲ سال پیش در سوریه، در حالی که مناقشه در آنجا را شجاعانه گزارش می داد، به گروگان گرفته شد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا گفت زندگی فولی مغایرتی شدید با قاتلانش دارد و در توصیف داعش اظهار داشت «آنها وحشیانه به شهرها و روستاها می تازند و غیرنظامیان بی گناه و غیرمسلح را در خشونتی مذبوحانه می کشند. زنان و کودکان را می ربایند، و هدف شکنجه، تجاوز جنسی و بردگی قرار می دهند. آنها هزاران مسلمان شیعه و سنی را کشته اند. مسیحیان و اقلیت های مذهبی را هدف می گیرند، آنها را از خانه هایشان بیرون می رانند و می کشند، بدون هیچ دلیلی، جز این که مذهب متفاوتی دارند.»

پرزیدنت اوباما همچنین گفت روشن است ایدئولوژی داعش برای انسان ها ارزشی قائل نیست. ممکن است بخاطر مصلحت ادعا کند با آمریکا یا غرب در جنگ است، اما حقیقت این است که آنها همسایگان خود را به وحشت می اندازند و چیزی جز عبودیت بی پایان به نگرش توخالی خود و سقوط هر تعریفی از رفتار متمدنامه ارائه نمی دهند.

پرزیدنت اوباما گفت «مردمی از این قماش سرانجام شکست می خورند و از پای در می آیند ... زیرا آینده متعلق به کسانی است که می سازند، نه نابود می کنند. جهان را مردمی مانند جیم فولی و اکثریت قاطع انسان هایی که از قاتلانشان می ترسند، شکل می دهند.»

آقای اوباما گفت دولت ایالات متحده «آن کارهایی که لازم است برای حفاظت از مردم انجام گیرد را انجام خواهد داد.»

XS
SM
MD
LG