لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۳

تعهد آمربکا به مقابله با داعش


کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشی که در ماه اکتبر منتشر کرد می گوید گستره تخلفات و بدرفتاری هایی که توسط داعش صورت می گیرد گیج کننده است و بسیاری از اقدام های این گروه می تواند بمنزله جنایات جنگی یا جنایت علیه بشریت باشد.

برخی از ددمنَشانه ترین و غیرانسانی ترین اعمال متوجه زنان و دختران، حتی دختران ۱۲ ساله، بوده است. زنان و دختران مسلمان، مسیحی و ایزدی، ربوده و شکنجه شده اند، مورد تجاوز قرار گرفته اند، در روسپی خانه ها زندانی شده اند، بعنوان بردگانی برای سکس به پیکارجویان داده می شوند و بعنوان انگیزه ای برای جلب جوانان به صفوف داعش به کار می روند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای کتبی گفت «داعش نماینده اسلام نیست و اسلام چنین ضلالتی را تحمل نمی کند. در حقیقت، این اعمال به یاد می آورد داعش دشمن اسلام است. جامعه بین المللی و رهبران مذهبی تمام ادیان قویا و بارها کارهای وحشتناک داعش را محکوم کرده اند . ما آنها را ترغیب می کنیم با محکوم ساختن هر چه شدیدتر استفاده از زنان و کودکان بعنوان غنائم جنگی، از جمله هدف خشونت جسمی و جنسی قرار دادن ، ارعاب و محرومیت از آزادی، تعهد خود را تکرار کنند.

ایالات متحده آمریکا، همراه با بقیه جامعه بین الملللی، این چنین رفتارهای بی معنا و غیر انسانی را تاب نمی آورد.

جان کری گفت « برای متوقف ساختن وحشت آفرینی داعش علیه مردم سوریه و عراق، ما در کوشش های خود برای هدایت ائتلاف بین المللی جهت شکست دادن آن پابرجا هستیم. آمریکا به دنبال کردن اقدامات داعش ادامه خواهد داد و ما با دولت جدید عراق برای پاسخ به بی رحمی داعش علیه زنان و دختران از تمام جوامع در عراق ، از جمله جمعیت های اقلیت آسیب پذیر، کار خواهیم کرد.

XS
SM
MD
LG