لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۴

اد رویس: حملات هوایی علیه داعش باید ادامه پیدا کند


عکس آرشیوی از اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا
عکس آرشیوی از اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید حملات هوایی علیه گروه موسوم به «دولت اسلامی» باید کوبنده باشد و ادامه پیدا کند.

در پی حملات هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا، اد رویس روز سه شنبه در بیانیه‌ای گفت «حملات هوایی علیه مراکز فرماندهی و آموزش داعش باید پیشتر انجام می‌گرفت. با این حملات، فضای عمل برای این تروریست‌ها تنگ‌تر خواهد شد.»

آقای رویس در ادامه با بیان این که عملیات کارساز برای از بین بردن داعش نمی‌تواند به یک طرف مرز بین عراق و سوریه محدود باشد، می‌افزاید «در حالی که این حمله مقدماتی ضربه روانی برزگی بر آن گروه تروریستی وارد خواهد آورد، عملیات هوایی لازم خواهد بود عمده باشد و ادامه پیدا کند.»

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده همچنین از مشارکت متحدان عرب در منطقه استقبال کرده و می‌گوید «این عملیات به همان اندازه که جنگ ما است، جنگ خود آنها نیز هست.»

کارل لوین سناتور دموکرات و رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای در این زمینه گفت «من از تصمیم پرزیدنت اوباما برای حمله به مواضع داعش در داخل سوریه حمایت می‌کنم. داعش یک تهدید جهانی و تهدیدی علیه امنیت ملی ما است.»

سناتور لوین همچنین افزود «این حملات، بویژه از این نظر حائز اهمیت، و براستی تاریخی است، که نیروهایی از بحرین، اردن، عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی در آن شرکت داشتند.»

در ادامه بیانیه سناتور لوین آمده است «حضور آشکار و علنی کشورهای عرب و مسلمان» برای رسیدن به موفقیتی بلندمدت در مبارزه علیه گروه موسوم به دولت اسلامی حیاتی است.

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا در پایان تاکید کرد «در حالی که نیروهای نظامی غربی به مبارزه با ایدئولوژی مسموم گروه‌هایی همچون داعش کمک می‌کنند، اما در نهایت موفقیت به مقاومت ملت‌های مسلمان و دفع این سم بستگی دارد.»

XS
SM
MD
LG