لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۲

پنتاگون: حمله به انبارهای سلاح کتائب حزب‌الله، توان عملیاتی این گروه مورد حمایت رژیم ایران را به شدت کاهش داد


نمایی از ساختمان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون
نمایی از ساختمان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون

سخنگوی پنتاگون شامگاه پنجشنبه اعلام کرد در جریان حملات دفاعی آمریکا پنج انبار تسلیحات کتائب حزب‌الله در عراق هدف قرار گرفت، که در نتیجه آن توان عملیاتی این گروه علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف به میزان زیادی کاهش یافت.

آلیسا فرح در رشته توئیتی نوشت، این حملات دفاعی و متناسب بوده و در واکنش مستقیم به تهدید ناشی از گروه‌های شیعه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران که به حملات به پایگاه‌های میزبان نیروهای ائتلاف بین‌المللی ادامه می‌دهند انجام شده است.

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده در ادامه تاکید کرد که «ایالات متحده حمله به مردم ما، منافع ما، یا متحدانمان را تحمل نخواهد کرد. ما هر اقدامی را که برای حفاظت از نیروهایمان در عراق و در منطقه لازم باشد انجام خواهیم داد.»

ارتش آمریکا شامگاه چهارشنبه اعلام کرد ۱۵ کاتیوشا به پایگاه تاجی، که میزبان نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده در عراق است، اصابت کرده و برخی رسانه‌ها هم از کشته شدن دو سرباز آمریکایی و یک بریتانیایی خبر دادند.

ساعاتی پس از حمله، وزارت خارجه آمریکا کشته شدن نیروهای آمریکایی و بریتانیایی را تایید کرد و وزیر دفاع آمریکا نیز گفت پرزیدنت ترامپ مجوز حمله به مواضع گروه‌های مورد حمایت ایران را در عراق، در صورت نیاز، صادر کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG