لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۶

سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده، به عراق رفت


پاتریک شاناهان، سرپرست وزارت دفاع آمریکا در سفری از پیش اعلام نشده وارد بغداد شد تا در مورد حضور نظامیان آمریکایی در عراق پس از خروج نیروهای ایالات متحده از سوریه، با مقامات عراقی گفت و گو کند.

سرپرست وزارت دفاع آمریکا که از افغانستان به بغداد پرواز کرده است، روز سه شنبه در عراق با عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور و شماری از مشاوران ارشد نظامی، و همچنین با پل لاکرما فرمانده نیروهای ائتلاف علیه داعش، دیدار و گفت و گو می کند.

بعد از اینکه هفته پیش، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد یکی از دلایل حضور نیروهای آمریکایی در عراق، زیرنظر داشتن ایران است، برخی مقام های عراقی انتقاد کرده بودند.

محور گفتگوهای آقای شاناهان با مقام های عراق حضور نظامی ایالات متحده در آن کشور عنوان شده است. بیش از پنج هزار نیروی آمریکایی در حال حاضر در عراق به مشاوره و تعلیم نیروهای امنیتی آن کشور مشغول هستند.

آقای شاناهان در گفتگو با خبرنگارانی که در این سفر او را همراهی می کنند، بر اهمیت این نکته تاکید کرد که نیروهای آمریکایی به درخواست دولت عراق در آن کشور حضور دارند و گفت که هدف حضور نظامی ایالات متحده در عراق تقویت توانایی های امنیتی آن کشور است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG