لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۰۶

ادامه حرکت خونین داعش در عراقگروه دولت اسلامی در عراق و شام به هراس افکنی در میان مردم عراق ادامه می دهد. ما در حالی که می دانیم پیشروی آن بسوی جنوب کند شده است، همچنین گزارش هایی دیده ایم که در مناطق واقع در امتداد مرز سوریه موفقیت هایی کسب کرده است. گزارش هایی نیز از کشتاری بزرگ در شهر تکریت می رسد. داعش ادعا می کند ۱۷۰۰ سرباز شیعه نیروی هوایی عراق را قتل عام کرده است. جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ، این عمل را واقعه دهشتناکی که خون آشامی این تروریست ها را تصویر می کند، توصیف کرد.

در حالی که آمریکا هنوز نمی تواند این گزارش ها را تایید کند، یکی از هدف های اولیه داعش این است که تمام عراقی ها را بترساند و شکاف فرقه ای درمیان آنها را عمیق تر سازد. آمریکا این تاکیتک ها را بشدت محکوم می کند و علیه خشونتی چنین دهشتناک و بی معنا در کنار مردم عراق ایستاده است.

تروریست هایی که مرتکب این گونه اقدامات شنیع می شوند، دشمن مشترک آمریکا، عراق و جامعه بین المللی هستند. این واقعه تاکید می کند که نیاز است رهبران عراق از تمام طیف های سیاسی گام هایی که کشور را در برابر این تهدید متحد کند، بردارند.

جان کری وزیر امور خارجه ایلات متحده بر اهمیت پایبندی رهبران عراق به تعیین یک چارچوب زمانی برای تشکیل دولت جدید – که قانون اساسی ایجاب می کند – و احترام به حقوق تمام شهروندان – سنی ، کرد و شیعه – در حالی که با تروریسم می جنگد، تاکید کرد.

ایالات متحده برای تاکید بر تهدیدی که از جانب داعش متوجه عراق و منطقه است، به جامعه بین المللی و همسایگان عراق نزدیک می شود و اهمیت کمک به عراق را در این مقطع حساس یادآور می شود. باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا، مجموعه ای از گزینه هایی را که می تواند به نیروهای عراقی در متوقف کردن داعش کمک کند، بررسی می کند.

ایالات متحده سهم خود را برای کمک به عراق در خروج از بحران انجام خواهد داد و تمام عراقی ها را ترغیب می کند در برابر خشونت متحد شوند و به رد نفرتی که داعش نماینده آن است ادامه دهند.
XS
SM
MD
LG